KUTW - tour
środa, 13, lipiec 2016 15:49 Bożena Sałacińska

 W drodze do Sicienka

Lipcowa wyprawa rowerowa zgromadziła 15 uczestników. Na starcie powitaliśmy nowych chętnych do wspólnych wypraw -  Dankę i Krzysztofa. Celem wyjazdu było Sicienko.
Trasa wiodła z Wilczaka przez urokliwe Flisy, Osową Górę, Osówiec, Wojnowo. W Sicienku grupę czekała niespodzianka. W Domu Kultury powitała nas miła pani  sołtys, Anna Cetnarowska. Z pomocą miejscowych pań przygotowano dla nas pyszny poczęstunek. Był świeżutki, specjalnie dla nas upieczony chleb, swojski smalec i kiszone ogórki. Na deser zaserwowano nam kawę, pachnącą drożdżówkę z owocami i szarlotkę. Pani Ania opowiedziała nam o historii i teraźniejszości Sicienka. Zostaliśmy obdarowani folderami z opisem turystycznych atrakcji gminy.

Osoby podejmujące nas gościną zaprosiliśmy na rewizytę do Bydgoszczy. Zaproszenie zostało przyjete z radością. Po pożegnaniu ruszyliśmy na zwiedzanie Sicienka. Powrót odbywał się inną trasą. Przejechaliśmy przez Dąbrówkę, Szczutki do Opławca i dalej do Bydgoszczy.

W dobrej kondycji i nastroju przepedałowaliśmy 40 kilometrów. Zapraszam na kolejną wycieczkę w pierwszej dekadzie sierpnia.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/kutw-tour#sigProGalleria2da1223a92

Zdjęcia: Basia Kowalczyk,  Edwin Bir 
Tekst: Andrzej Zasada

 

 

Komentarze   

 
+3 #6 Andrzej 2016-07-17 20:13
Miła atmosfera i zrozumienie zachęca do kolejnych działań. Zbudowaliśmy fajną, koleżeńską grupę. Warto to kontynuować, dlatego w sierpniu zapraszam dwukrotnie, w pierwszej i trzeciej dekadzie sierpnia. Tak trzymać!
Szczegóły w komunikatach lub pod nr 504009341.
Pozdrawiam wszystkich aktywnych i młodych duchem.
Cytować
 
 
+3 #5 Danka 2016-07-16 18:07
Przyłączam się do podziękowań za naprawdę super wycieczkę , trasa była urozmaicona i na dodatek z niespodzianką . Byłam pierwszy raz i zostałam bardzo mile przywitana przez wszystkich uczestników, którzy są wesołą i sympatyczną grupą.
Zachęcam innych , bo naprawdę warto korzystać z takich okazji.
Pozdrawiam serdecznie.
Cytować
 
 
+3 #4 Basia P 2016-07-14 06:18
Zapraszamy Wszystkich chętnych !!!!
Cytować
 
 
+3 #3 BożenaS. 2016-07-13 20:14
Też bym tak chciała, ale kondycja nie ta!
Cytować
 
 
+3 #2 Basia P 2016-07-13 19:02
Dziękuję Andrzejowi za wyznaczoną na dzień dzisiejszy trasę wycieczki rowerowej. Dla mnie był to oprócz atrakcji turystycznej -powrót do korzeni. Cieszę się ,że uczestnikom podobała się trasa, piękna przyroda oraz serdeczne przyjęcie w Wiejskim Domu Kultury w Sicienku przez przemiłe Osoby na czele z Panią Sołtys.
Poczęstowano nas smacznymi plackami, ciepłym chlebem ze smalcem , ogórkami i to wszystko przygotowane własnoręcznie przez Panie z KGW. Jadąc rowerami mieliśmy możliwość poznania kolejnych podbydgoskich miejscowości.
Dziękuję Wszystkim Uczestnikom za miłe spędzenie dzisiejszego dnia.
Cytować
 
 
+4 #1 Ela Rogowska 2016-07-13 18:44
Zyczę następnych tak udanych wycieczek.Jak zwykle zazdroszczę,że nie mogę być z Wami.Serdecznie pozdrawiam.
Cytować
 

Dodaj komentarz