Laur Seniora w Telimenie
czwartek, 06, kwiecień 2017 18:16 Bożena Sałacińska

 Podsumowanie 48 edycji

Już po raz 16. w Bydgoszczy obradował Sejmik Seniorów. Spotkanie połączone było z podsumowaniem 48. Ogólnopolskiego Konkursu „Laur Seniora 2016”.

- Sejmik to znakomita okazja do rozmów o sprawach najbardziej istotnych dla seniorów, m.in. na temat zdrowia i bezpieczeństwa. Podobne spotkania służą przede wszystkim integracji środowisk senioralnych. Niepracujący już zawodowo mieszkańcy w wieku 50+ coraz chętniej udzielają się we wszelkiego rodzaju klubach, stowarzyszeniach czy fundacjach. Zawierają nowe przyjaźnie, dzięki licznym kursom i warsztatom nadążają za własnymi wnukami, poznając tajniki komputera czy zasady portali społecznościowych, zwiedzają bliższą i dalszą okolicę, organizują liczne spotkania integracyjne, a nade wszystko chętnie włączają się w organizację życia społecznego i kulturalnego miasta - stwierdził Ireneusz Frelichowski.

Organizatorem Sejmiku Seniorów był Zarząd Główny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniora z siedzibą w Bydgoszczy. Prezesem Stowarzyszenia jest Ireneusz Frelichowski. Wśród gości spotkania byli m.in. zastępca prezydenta miasta Anna Mackiewicz. Radę Miasta Bydgoszczy reprezentował Jan Szopiński. Prezydium Obywatelskiego Parlamentu Seniorów z siedzibą w Warszawie, reprezentowała Bożena Sałacińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/laur-seniora-w-telimenie#sigProGalleria1552520013

 

Dodaj komentarz