Lipcowe "W samo południe"
środa, 06, lipiec 2016 18:39 Bożena Sałacińska

 Kolejne warsztaty

Grupa seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy bierze aktywny udział w projekcie "Sztuka w samo południe" .

Zajęcia na  warsztatach „Design - poczuj, posmakuj, dotknij!”  z cyklu „Sztuka w samo południe” odbyły się 1 lipca 2016.   "Sztuka w samo południe” to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze. Adresowany jest do osób w wieku 60+.  Na warsztaty uczęszcza  25 osobowa grupa. Zajęcia rozpoczęły się 1 kwietnia. Ich zakończenie planowane jest na grudzień 2016 r. Czas trwania każdego warsztatu wynosi 1,5 godz.
- W ramach spotkań proponujemy seniorom dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze. Naszym celem jest rozwijanie  procesów poznawczych oraz  doskonalenie sprawności manualnej. Uzyskujemy to poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.  Spotkania prowadzą historycy sztuki, krytycy, artyści oraz znawcy.   Prowadzący warsztaty zwracają uwagę  na różnorodne i niezwykle barwne aspekty współczesnej kultury. Interdyscyplinarność spotkań, niebanalne tematy, eksponowanie wartości wspólnego uczestnictwa pomogą uczestnikom odkryć własne ścieżki interpretacji oraz kontemplacji świata sztuki - informuje  koordynator warsztatów, historyk sztuki Piotr Wąsowski, asystent w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/lipcowe-w-samo-poludnie#sigProGalleria2b9f59e274

Zdjęcia: Piotr Wąsowski

 

Komentarze   

 
+1 #1 Danka 2016-07-07 13:13
Bardzo ciekawe zajęcia mam dużo satysfakcji jak mi się uda przekazać temat na papier ,a nie jest łatwo :) Dziękuje za możliwość uczestniczenia w inspirujących zajęciach.
Cytować
 

Dodaj komentarz