Majowa wyprawa rowerowa
wtorek, 10, maj 2016 18:42 Bożena Sałacińska

 

Fordon i okolice

Idealna pogoda sprzyjała kolejnej wycieczce rowerowej. Grupa "młodych" seniorów wybrała się w okolice Fordonu. Zobaczyliśmy starą i nową śluzę w Brdyujściu, bajkową architekturę budynku dla pracowników obsługi śluzy.

- Malowniczą skarpą wiślaną wzdłuż ul. Witebskiej i Wyszogrodzkiej dotarliśmy na Wyszogród, skąd po krótkiej lekcji historii i geografii podziwialiśmy przepiękną panoramę doliny Wisły. Przerwę na kawę i posiłek zrobiliśmy w leśnym barze w okolicy kampusu UTP. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Doliny Śmierci, miejsca martyrologii bydgoszczan w pierwszych miesiącach II wojny światowej - opowiada Basia Pazgrat.

- Tym razem dystans był krótki (ok. 15 km). W dobrej kondycji i humorach umówiliśmy się na czerwcową dłuższą wycieczkę - zapowiada organizator rajdu, Andrzej Zasada.

Tekst: organizator rajdu
Zdjęcia
: Basie: Kowalczyk i Piłat oraz Edwin Bir

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/majowa-wyprawa-rowerowa#sigProGalleria7008e2de30
 

Komentarze   

 
+1 #4 Teresa z Sopotu 2016-05-11 17:49
Pozdrawiam całą ekipę :) Wiem od Basi i widzę na zdjęciach, że trasa była ciekawa, towarzystwo doborowe, a Andrzej - mistrzostwo świata!!! Czy mogę się z Wami zabrać na następną wyprawę?
Cytować
 
 
+1 #3 Grzegorz 2016-05-11 08:25
Wspaniała wycieczka,wspan iali koledzy i koleżanki,wspan iała pogoda i atmosfera a ANDRZEJ to majstersztyk/ch yba do tego urodzony/!!!
Cytować
 
 
+2 #2 Jerzy W. 2016-05-10 21:52
Gratulacje, a jednocześnie wielka zazdrośnica, że nie mogłem w tym pięknym rajdzie uczestniczyć. Andrzeju!!! Tak trzymaj!!!
Cytować
 
 
+2 #1 Barbara P. 2016-05-10 19:45
I ja tam byłam, kawę też piłam.....
Myślę ,że będę wyrazicielem wszystkich osób biorących udział w dzisiejszej wyprawie rowerowej i złożę Andrzejowi serdeczne podziękowania za ustalenie takiej trasy. Było ciekawie, pięknie widokowo a także dowiedzieliśmy się dużo faktów historycznych. Andrzeju dziękujemy!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz