Międzyuczelniane warsztaty dziennikarskie
sobota, 15, październik 2016 16:43 Bożena Sałacińska

 "Głos Seniora" organizatorem zajęć

Redakcja Głosu Seniora wspólnie z Radą Słuchaczy KUTW zorganizowała warsztaty dziennikarskie dla seniorów. W ich organizacji pomógł w znaczący sposób prof. Bernard Mendlik.

W Bydgoskiej Akademii Dziennikarstwa Obywatelskiego uczestniczyli słuchacze KUTW,  Agora Nestora przy MCK, Klubu Seniora „Bartosz” oraz przedstawiciele PZEIiR. Były nawet panie z Inowrocławia i Tucholi.

Pomysłodawcą bezpłatnych warsztatów dziennikarskich dla seniorów 60+ są: Stowarzyszenie MANKO i redakcja GŁOSU SENIORA.

  - W zajęciach uczestniczyło 13 seniorów. Otrzymali oni do wykonania trzy zadania. Były one podsumowaniem przekazanych rad i wskazówek. Na zakończenie szkolenia wszyscy jego uczestnicy otrzymali Certyfikat Głosu Seniora. Dokument potwierdzał zdobyte wiadomości z podstaw zarządzania lokalnymi mediami seniorskimi, prawa prasowego i kodeksu etyki mediów. Wychodząc z zajęć byliśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Niektórzy z nas odkryli w sobie nowe, ukryte przedtem możliwości dzieli się swoimi przemyśleniami Andrzej Zasada z Rady Słuchaczy KUTW.

Organizatorzy warsztatów zwrócili uwagę na fakt, że osoby na emeryturze wcale nie muszą rezygnować z aktywności społecznej. Celem warsztatów była także odbudowa zaniedbanego dialogu międzypokoleniowego. Prowadzący zajęcia, Łukasz Salwarowski planuje wydanie lokalnej edycji „Głosu Seniora” .
Kazimierzowski UTW reprezentowali: Krystyna Cofta - Wysokińska, Janina Lackner, Elżbieta Rogowska, Andrzej Zasada.


Zdjęcia: Andrzej Zasada, Elka Rogowska

 

Komentarze   

 
0 #5 BożenaS. 2016-10-16 14:39
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji warsztatów dziennikarskich , a w szczególności: Janince Lackner, Ewie i Andrzejowi Zasada. W artykule podziękowałam już prof. B. Mendlikowi.
Cytować
 
 
0 #4 BożenaS. 2016-10-16 14:37
Bardzo serdecznie dziękuję red. Łukaszowi
Salwarowskiemu za zorganizowanie warsztatów w naszym mieście dla seniorów 50+. Było nam niezwykle miło gościć Pana i seniorów z regionu.
Cytować
 
 
0 #3 Basia P 2016-10-16 12:04
Brawo Andrzej!!!!!
Cytować
 
 
0 #2 BożenaS. 2016-10-15 20:04
Najlepszym "uczniem" okazał się nasz Andrzej. GRATULUJĘ ! Otrzymał Certyfikat, ale bez biało-czerwoneg o paska!
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2016-10-15 16:46
W poniedziałek (17.10.) ukaże się w Expressie Bydgoskim informacja na temat warsztatów.
Cytować
 

Dodaj komentarz