Mnemotechniki opanowane
wtorek, 13, marzec 2018 18:39 Bożena Sałacińska

 Zakończenie kursu

Ponad 20 osobowa grupa słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy brała udział w kursie rozwijającym zdolności poznawcze. Zajęcia prowadziła trenerka, Bożena Sałacińska.
Bezpłatne treningi pamięci odbywały się raz w tygodniu, po 2 godziny lekcyjne. Od października 2017 do marca 2018 roku kursanci opanowali mnemotechniki, czyli metody szybkiego uczenia się i zapamiętywania. Mogą teraz pochwalić się posiadaną wiedzą i zdolnściami w szybkim opanowywaniu nowych, nieznanych wczesniej treści.
- Ostatnie zajęcia  to same testy. Mieliśmy okazję poznać swoje tempo czytania. Poznaliśmy swój poziom rozumienia i zapamiętania tekstu po jednorazowym jego przeczytaniu. Wyniki większości z nas były rewelacyjne. Byliśmy usatysfakcjonowani - mówi zadowolona Mirosława Giedo.
- Mnie najbardziej podobał się test badający poziom ineligencji niewerbalnej. Zadania na początku były łatwe, ale z kolejnymi - było coraz trudniej. Daliśmy jednak radę. Mój wynik mnie bardzo usatysfakcjonował i przekonał, że mogę dalej "studiować" - śmieje się Brunon Pietrzak.
- Grupa poprawiła pamięć, spostrzegawczość wzrokową i słuchową. Są dobrze przygotowani do podjęcia kolejnego kursu. Będzie nim kurs szybkiego czytania. Cieszę z tego, że grupa chce realizować kolejny kurs z tą samą prowadzącą - mówi zadowolona Bożena Sałacińska

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/mnemotechniki-opanowane#sigProGalleria767bee2553

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Komentarze   

 
0 #1 Elka Ł. 2018-03-14 11:59
Brawo - powodzenia w dalszych działaniach
związanych z rozwijaniem zdolności
poznawczych,w opanowaniu i wykorzystywaniu
mnemotechniki w życiu codziennym.
Cytować
 

Dodaj komentarz