My pierwsza brygada
wtorek, 17, październik 2017 19:10 Bożena Sałacińska

 Lekcje historii rozpoczęte !

"My pierwsza brygada"   to jedna z piosenek, którą zaśpiewali na zajęciach miłośnicy gawęd historycznych. Lekcje prowadzi bezpłatnie Małgorzata Jarocińska, wybitna bydgoska nauczycielka  historii. Za swoją działalność uhonorowana została medalem „Pro Patria”. To szczególne wyróżnienie otrzymała „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”.

"Sprawa polska w czasie I wojny światowej"   to temat pierwszego spotkania słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, z historią w nowym roku akademickim 2017/18. Małgorzata Jarocińska realizowany temat przeplatała recytacją wierszy, które związanne były z omawianym okresem historycznym. Gromkimi brawami nagrodzona była Jej recytacja wierszy: Leopolda Staffa pt. "Polsko, Ty już nie jesteś niewolnicą" oraz   Edwarda Słońskiego -   "Ta, co nie zginęła". Seniorzy mieli okazję aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Wspólnie z prowadzącą zaśpiewali piosenki: "Raduje się serce, raduje się dusza", "Wojenko, wojenko", "O mój rozmarynie", "Kiedy Polska żyje w nas".
Taka globalna, ciekawa prezentacja tematów historycznych cieszy się ogromnym zainteresowaniem studentów - seniorów. Na każdym spotkaniu z Małgorzatą Jarocińską sala jest pełna.

Zajęcia odbywają się regularnie, co dwa tygodnie. Zawsze we wtorek o godz. 11-oo.    Kolejne,   odbędzie   się      dnia 31 października.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/my-pierwsza-brygada#sigProGalleriaf5d60c3a7b

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz