Nagrzeszyły, to teraz musiały odpokutować ?
środa, 25, maj 2016 18:33 Bożena Sałacińska

Grupa naszych słuchaczy, pomimo panującego upału, wybrała się na nietypową wycieczkę po bydgoskich kościołach różnych wyznań.

 

Prowadził ją znany bydgoski przewodnik, Jerzy Bittner. Celem było poznanie znajdujących się w naszym mieście świątyń innych  wyznań. Odwiedzono między innymi Zbór Ewangelicko-Augsburski,  Kościół Ewangelicko-Metodystyczny oraz Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, czyli siedzibę mormonów. Po takiej pielgrzymce wszystkie grzechy przeszłe i przyszłe zostaną  seniorkom odpuszczone ?

- Bardzo podobała mi się wycieczka po nieznanych mi kościołach. Poznałam ich różnice wyznaniowe. Najbardziej zdziwiła mnie bardzo mała ich reprezentatywność - mówi Bożena Sałacińska.

- Ciekawa dyskusja wywiązała się w kościele mormońskim. Spotkali się z nami młodzi misjonarze, którzy przyjechali do Bydgoszczy z USA i Kanady. Zdziwiły mnie np. ograniczenia, jakie mają ich wyznawcy np. w zakresie picia kawy, herbaty. Napoje te, uznawane są jako uzależniające, więc szkodliwe dla środowiska rodzinnego - opowiada ze zdziwieniem,  Lila Kazubowska.

- Z iwagi na duże zainteresowanie naszych słuchaczy kościołami funkcjonującymi w naszym mieście, planuję kolejne takie spotkanie w terminie późniejszym - mówi organizatorka, Miecia Knitter. 


 

Komentarze   

 
+4 #3 Barbara P 2016-05-28 07:22
Cieszę się ,ze mogłam uczestniczyć w poznawaniu religii innych wyznań. Z przyjemnością wybiorę się na kolejną wyprawę. Podziękowania dla Organizatorki za wybrany temat. Brawo!!
Cytować
 
 
+1 #2 BożenaS. 2016-05-26 19:49
Proponuję spotkanie po zakończeniu poznawania kościołów wszystkich wyznań. Moglibyśmy podyskutować na temat ich dogmatów i funkcjonowania.
Cytować
 
 
+3 #1 Elka Ł. 2016-05-25 20:16
Bardzo interesująca wycieczka umożliwiająca poznanie funkcjonowania w naszym mieście kościołów innych wyznań chrześcijańskic h.Z przyjemnością uczestniczyć będę w kolejnej wycieczce poświęconej innym kościołom np.cerkwi.
Cytować
 

Dodaj komentarz