Nie tylko patriotyzm lokalny
piątek, 09, czerwiec 2017 22:25 Bożena Sałacińska

 Jubileuszowy konkurs rzeźbiarski rozstrzygnięty

W Myślęcinku zakończył się jubileuszowy 25. Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski. Drużyna bydgoskiego Plastyka zdobyła wyróżnienie.

Uczniowie szkół plastycznych z całej Polski od 29 maja wykuwali w drewnie kompozycje o temacie animalistycznym z funkcją siedziska. Podczas poprzedniego spaceru podglądaliśmy pracę młodych rzeźbiarzy. Dzisiaj został ogłoszony werdykt. - Wasze prace są ciekawe nie tylko w formie, są niepowtarzalne - mówiła podczas uroczystości kończącej tegoroczny plener dyrektorka Zespołu Szkół Plastycznych, Hanna Medoń. Wyraziła również przekonanie, że poplenerowe prace wzbogacą LPKiW. Drewniane rzeźby-siedziska będą mogły podziwiać osoby, przebywające na spacerze w Myślęcinku.

Wszystkie siedziska wypróbowali oczywiście słuchacze KUTW. - Najbardziej podobała się nam praca uczennic w bydgoskiego Plastyka. Przedstawiała ona dwie duże pszczoły, plastry miodu, ciekawe miejsca do siedzenia. Niestety nasze faworytki lokalne otrzymały tylko wyróżnienie. Zwyciężyła rzeźba uczniów z Lublina. Drugie miejsce zajęła zaprzyjaźniona z nami grupa młodych artystów z Zakopanego - powiedziała Alicja Grzegórska.


Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Komentarze   

 
0 #2 Barbara 2017-06-10 18:12
Koniecznie muszę wybrać się do Myślęcinka...Na robiliście mi, Państwo,apetytu na wypoczynek na łonie tak pięknej przyrody. W Myślęcinku nie byłam kilka lat. Tam jest cudnie...
Cytować
 
 
+2 #1 WI - FI 2017-06-10 10:45
W tygodniu kleją nam się oczy, boli krzyż. W tygodniu nic się nie przydarzy, bo i z kim. Aż poczujemy mus iiiii w piątek o 10.oo : W Myślęcinek idziemy a tu ZOO, artyści rzeźbiarze i Tadeusza hymn : sekcja wydłuża krok bo za tamtą sosną krajobraz kolorowy, widok malowany...... Dziękuuuujemy za pięęęękną fotorelację !!!!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz