Nie wystąpili
niedziela, 23, lipiec 2017 20:06 Bożena Sałacińska

 Warsztaty w Ostromecku

W Zespole Pałacowo - Parkowym w Ostromecku trwa kilkudniowy Ogólnopolski Festiwal Tańców w Kręgu. W ramach Festiwalu odbyły się w niedzielę (dnia 23. lipca) otwarte warsztaty taneczne i występy zaproszonych grup artystycznych. Organizatorka wydarzenia, Anna Kaźmierczak, zaprosiła Zespół Tańców Dawnych "Kazimierki" oraz Zespół Wokalny  "A-nutki". Niestety  grupy KUTW nie wystapiły z uwagi na plany wakacyjne.

W ramach otwartych zajęć odbyły się plenerowe warsztaty taneczne dla osób w różnym wieku. Prowadziły je Danuta i Panagiotis Stogidis. W części artystycznej wystąpił Zespół Tańca w Kręgu, działającego przy UTW przy UTP oraz Zespół Wokalny ze Złej Wsi Wielkiej.

Ponadto w Zespole Pałacowo Parkowym w Ostromecku odbył się jarmark. W ofercie były: antyki, sztuka ludowa i nieprofesjonalna, rękodzieło, wyroby regionalne i zdrowa żywność.

Profesjonalne warsztaty taneczne przez kilka dni prowadzić będą: Iwona Dzierma (Białystok), Daniel Sandu (Amsterdam) Danuta i Panagiotis Stogidis (Grecja/Łódź). Podczas zajęć uczestnicy Festiwalu będą poznawać tańce rosyjskie, bawarskie, tyrolskie. Na zakończenie, przy ognisku będzie nocne tańcowanie, podczas którego uczestnicy Festiwalu powtórzą sobie układy poznanych tańców.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/nie-wystapili#sigProGalleriae48a8e3313

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz