Niebiański spacer z BRS
środa, 14, marzec 2018 22:00 Bożena Sałacińska

Tradycją naszego, Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest "Niebiański spacer".  Zapraszamy do wspólnego udziału koleżanki i kolegów z innych uniwerków, klubów, wszystkich chętnych !
W tym roku patronat nad wydarzeniem objęła Bydgoska Rada Seniorów z Ireneuszem Frelichowskim na czele.

Ideą niebiańskiego spaceru jest zaduma i pamięć. Myślami wtedy jesteśmy z tymi, którzy od nas odeszli. Z naszego KUTW odeszły już cztery osoby:
-  Janina Moszyńska - kijkowiczka
Czesław Kuźmiński  - członek Grupy Poetyckiej "Przebiśniegi"
- Teresa Repińska - jedna z pierwszych KUTW-owiczek, animatorka kultury,   aninatorka kultury, pilot wycieczek krajowych  i
   zagranicznych
-  ostatnio odeszła od nas "Kazimierka" - Teresa Mondraszewska

Uczestnicy spaceru pokonują trasę 5 -7 km z kijkami lub bez nich. Startujemy z ostatniego przystanku A 52 Podkowa. Stamtąd idziemy do Smukały. Główne uroczystości odbywają się przy barce Jana Pawła II ( wspomnienia, śpiewanie "Barki", palenie zniczy)
Wszyscy uczestnicy spaceru, dla podkreślenia "niebiańskości"  ubierają niebieskie elementy stroju: czapka, szalik, kurtka.
Mile widziane będą niebieskie baloniki, które wypuścimy wysoko do nieba !

W tym roku "Niebiański spacer" zaplanowany jest na 9 kwietnia 2018 roku ( miesiąc po pogrzebie Tereni).  O godz. 10-oo wsiadamy w Myślęcinku ( pętla tramwajowa) do A 52 jadącego do  Podkowy.

Osoby mające trudności z chodzeniem, a chcą uczcić swoich przyjaciół, znajomych i nieznajomych, mogą dojechać autobusem 58 do Smukały na godz. ok. 12-oo.


Fotorelacje z lat ubiegłych:
http://kutw.pl/niebianska-smukala
http://kutw.pl/niebianski-spacer-z-poetami


Szczegółowe informacje przekażę w późniejszym terminie.
Bożena
Koontakt:  tel. 52 52 0 61 61 , kom. 666 311 267
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz