Niebiański spacer z poetami
poniedziałek, 20, marzec 2017 19:40 Bożena Sałacińska

 Staś i Nel

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się w poniedziałek,  dnia 20 marca, na "Niebiańskim spacerze". Wędrowcom przyświecały dwa cele. Pierwszym było uczczenie pamięci KUTW-wiczów, którzy odeszli - Janina Moszyńska i Czesław Kuźmiński. Drugim celem było sprawdzenie czy wiosna zgodnie z kalendarzem astronomicznym zastąpiła już zimę.

Wędrowcy wyruszyli w drogę z pętli tramwajowej w Myślęcinu. Aby podkreślić cel spaceru jego uczestnicy mieli niebieskie elementy ubrania.  Autobusem MZK spacerowicze dojechali do Podkowy. Stamtąd, pod przewodnictwem Andrzeja Zasady, dotarli na piechotę do Smukały. Przy kajaku JP II,  seniorzy uczcili pamięć tych, którzy odeszli.

- Kornelia Nel Kijak, nasza była słuchaczka KUTW, wdowa po Czesławie Kuźmińskim, przedstawiła spacerowiczom swoje wiersze, poświęcone zmarłym. Nasz nowy kolega, Stasiu Leśniewski zadebiutował w naszym gronie. Przeczytał swój wiersz napisany dla tych, których już z nami nie ma. Po chwili zadumy, zapaliśmy znicze i wspólnie zaśpiewamy "Barkę" - mówi Bożena Sałacińska.

- Na pamiątkę miłego spotkania, Nelka wręczyła wszystkim foldery z wierszami o "bluszczowej rzece"  Władysława Horabika. Bydgoski poeta obdarzył nas również widokówką "Bydgoszcz urzeka". To miłe  pamiątki  od bydgoskiego poety, przyjaciela Nelki - mówi uśmiechnięta Ania Kaźmierczak.

- Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to zapowiedź cieplejszych dni. Idąc lasami podziwialiśmy jak przyroda budzi się do życia. Drzewa pokrywają się pąkami i małymi listkami. Zaleźliśmy nawet dwa przebiśniegi – dodaje Krysia Batke.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/niebianski-spacer-z-poetami#sigProGalleria5faff72258

Zdjęcia: Krystyna  Drosik, Barbara Kowalczyk, Bożena Sałacińska, Zbigniew Szymański

 

Komentarze   

 
+2 #5 Ewa Barczak 2017-03-20 23:08
Bardzo dziękuję za zdjęcie - będzie ono stanowić cenną pamiątkę niebiańskiego marszu, z którego jestem bardzo zadowolona. W ogóle dzięki Bożenko za ten wspaniały pomysł. Jesteś nieoceniona. Przesyłam całuski
Cytować
 
 
+2 #4 BożenaS. 2017-03-20 23:04
Uczestnikom spaceru dziękuję za to, że byli, że świetnie się czuliśmy w swoim towarzystwie.
Cytować
 
 
+2 #3 BożenaS. 2017-03-20 23:03
Serdecznie dziękuję Nelce za poetyckie spotkanie, Basi za oprawę muzyczną, Andrzejowi za wybranie fajnej trasy.
Gratuluję Staszkowi, który zaprezentował się z nowym talentem!
Cytować
 
 
+2 #2 Staszek 2017-03-20 22:16
Było cudownie i niebiańsko po prostu byłem dzisiaj w górach nad Brdą. Andrzej jesteś wielki!
Cytować
 
 
+2 #1 Krysia D 2017-03-20 21:06
Spacer nam się udał i pogoda nam dopisała -dziękuje wszystkim za miły spędzony dzień -Krysia
Cytować
 

Dodaj komentarz