Niebiański spacer z Prymasem Polski
poniedziałek, 09, kwiecień 2018 19:08 Bożena Sałacińska

 Abp Wojciech Polak spotkał się w Smukale z uczestnikami „Niebiańskiego Spaceru”.

Metropolita  gnieźnieński  i  zarazem Prymas  Polski,  abp.  Wojciech  Polak,  spotkał  się   w Smukale  przy  „kajaku  Jana Pawła II”  z uczestnikami „Niebiańskiego Spaceru” .

Imprezę od 6 lat organizuje Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Poświęcona jest ona pamięci koleżanek i kolegów, którzy odeszli. Jej ideą jest zaduma i pamięć.
Spacer nordic walking dedykowany był zmarłym: Janince Moszyńskiej, Czesiowi Kuźmińskiemu, Tereni Repińskiej i Mondraszewskiej oraz zmarłej kilka dni temu -  Janince Temlak - mówi Genowefa Szczesik.

W spacerze wzięli udział seniorzy KUTW oraz delegacje "Agory Nestora" przy MCK i Uniwersytetu Każdego Wieku  przy Wyższej Szkole Bankowej. Do grupy jako „przyszły senior” dołączył radny miejski, Bogdan Dzakanowski. Wszyscy uczestnicy spaceru, dla podkreślenia "niebiańskości" posiadali niebieskie elementy stroju i niebieskie baloniki.
Trasa o długości 7 km prowadziła od przystanku Podkowa do „kajaku JP II” w Smukale. Tam odbyły się główne uroczystości połączone z modlitwą, wspomnieniami, recytacją poezji, śpiewaniem "Barki" i zapaleniem zniczy.
Honorowym gościem wydarzenia był metropolita gnieźnieński i zarazem Prymas Polski, abp. Wojciech Polak. Prymasowi bardzo podobała się inicjatywa bydgoskich seniorów mająca na celu upamiętnienie tych, których powołał Bóg. Pochwalił uczestników spaceru za systematyczne uprawianie nordic walking.  Sam jest również zapalonym ”kijkarzem”. Na zakończenia spotkania arcybiskup udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestnikom „ Niebiańskiego Spaceru”.


Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Edwin Bir, Barbara Kowalczyk

 

Komentarze   

 
+6 #6 Felicja Miloch 2018-04-10 18:27
W imieniu grupy z WSB serdecznie dziękujemy za wspólny piękny spacer.
Pozdrawiam Felicja
Cytować
 
 
+10 #5 BożenaS. 2018-04-10 07:56
Andrzejowi Zasadzie dziękuję za to, że poprowadził grupę, zwracając uwagę na osobliwości miejsc, które mijaliśmy.
Cytować
 
 
+11 #4 BożenaS. 2018-04-10 07:54
Dziękuję uczestnikom spaceru za liczny udział i widoczne piękne niebieskości.
Cytować
 
 
+9 #3 BożenaS. 2018-04-10 07:53
O Niebiańskim spacerze na stronach:
TVB, Bydgoszcz24, UKW, Seniorzy Bydgoszcz.
Cytować
 
 
+12 #2 BożenaS. 2018-04-10 07:48
Kochana Basiu!
Zwracam się do Basi Kowalczyk!
Bardzo serdecznie dziękuję Tobie za pomoc w organizacji "Niebiańskiego spaceru". Dzięki Tobie mieliśmy piękny baner, dzięki któremu mogłam rozreklamować w internecie naszą imprezę.
Dzięki Tobie grupa spacerowiczów pięknie prezentowała się z niebieskimi balonikami, które nam zabezpieczyłaś za własne środki finansowe.
Bardzo, bardzo dziękuję w imieniu swoim i uczestników spaceru!
Cytować
 
 
+13 #1 Basia P 2018-04-09 20:38
Oj było pięknie.Pogoda wspaniała, atmosfera super i te kolory.....aż w oczach się mieni.Brawo dla organizatorów i uczestników.
Cytować
 

Dodaj komentarz