Nowe kierunki działań OPS
poniedziałek, 23, styczeń 2017 21:48 Bożena Sałacińska

 W Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium OPS

W Warszawie, w siedzibie PZERiI, odbyło się spotkanie Prezydium Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. W spotkaniu brała udział m.in. Bożena Sałacińska, członek Prezydium oraz przewodnicząca Kujawsko - Pomorskiej Delegatury OPS z siedzibą w Bydgoszczy.

Przewodnicząca OPS, Krystyna Lewkowicz zapoznała zebranych z przebiegiem powoływania reginalnych struktur. W ostatnim okresie powstała Pomorska Delegatura OPS z siedzibą w Gdańsku. Kolejną, będzie Delegatura Mazowiecka. Przewodnicząca wyraziła zadowolenie z tego dynamizmu i dużego zaangażowania  polskich seniorów przy dużej życzliwości władz lokalnych.
W OPS działa już Komisja ds. organizacyjno – prawnych. Aktualnie podjęła pracę Komisja ds. Zdrowia i Opieki Społecznej
Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Pierwszym zadaniem Komisji Zdrowia będzie podjęcie działań zmierzających do przeanalizowania koszyka bezpłatnych leków dla osób 75+. Ekspertyzę medyczno - prawną opracują  wybitni naukowcy. Dokonają ją w oparciu o analizę ankiet adresowanych do beneficjentów.  Chodzi o sprawdzenie trafności doboru proponowanych seniorom, bezpłatnych leków.
W OPS powołano organ prasowy, który zajmie się redagowaniem artykułów do kwartalnika "Kronika OPS". Jednym z korespondentów, będzie Miłosz Sałaciński z Bydgoszczy.
Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów ........... , Elżbieta Ostrowska, zwróciła uwagę na  konieczność zajęcia stanowiska przez OPS wobec przyjętej już ustawy emerytalnej. Chodzi tutaj o zakaz podejmowania pracy zarobkowej przez emerytów, rencistów i inwalidów od listopada 2017 roku.
- Osoby zainteresowane tym problemem odsyłam na stronę ZG ZERiI - mówi Bożena Salacińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/nowe-kierunki-dzialan-ops#sigProGalleria46dc7a2c4e

 

Komentarze   

 
0 #1 BożenaS. 2017-01-24 21:37
Na dworcu Warszawa Centralna spotkałam naszą, byłą KUTW-owiczkę, Elkę Libiszewską.
Mieszka od kilku lat w Warszawie i tęskni za rodzinnym miastem i koleżeństwem z KUTW!
Pragnie zabrać się z nami na wyjazd sanatoryjny.Wsz ystkim przesyła serdeczne pozdrowienia i buziaczki!
Cytować
 

Dodaj komentarz