Nowe władze UKW
piątek, 08, kwiecień 2016 15:12 Bożena Sałacińska

 

Pracę rozpoczną we wrześniu

Prof. dr hab. Jacek Woźny zwyciężył w wyborach na Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Swoją funkcję zacznie pełnić 1 września br.

Prof. dr hab. Jacek Woźny urodził się w 1962 roku, jest archeologiem i historykiem. Zajmuje się archeologią pradziejową i historyczną ziem polskich, wierzeniami religijnymi i symboliką społeczeństw archaicznych, archeologią regionu kujawsko-pomorskiego, archeologią militarną. Studia archeologiczne ukończył na UMK w Toruniu w 1987 r., doktorat na UAM w 1994, tamże habilitację w 2000r, zaś tytuł profesora w dziedzinie nauk humanistycznych uzyskał w 2010 r. Od 1989 roku do chwili obecnej jest związany z naszym Uniwersytetem.

Poznaliśmy prorektorów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kadencję 2016-2020. Wszyscy kandydaci zaproponowani przez rektora elekta, prof. dr. hab. Jacka Woźnego uzyskali akceptację kolegium elektorskiego. Wybory odbyły się 8 kwietnia br.

- Prorektor ds. Nauki - prof. dr hab. Jarosław Burczyk z Wydziału Nauk Przyrodniczych
- Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia - dr hab. Benedykt Odya z Wydziału Edukacji   Muzycznej
- Prorektor ds. Finansów i Organizacji - dr hab. Zbigniew Bukowski,prof. nadzw.z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych
- Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy - dr hab. Marek Macko, prof. nadzw. z Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/nowe-wladze-ukw#sigProGalleria810ce08236


 

Komentarze   

 
0 #1 Jadzia O 2016-04-09 11:06
Oto idzie młodość i nowa przyszłość tej Uczelni.Twarze bardzo sympatyczne i aby działanie też takie było.Nowej Władzy życzę dużo sukcesów w kierowaniu Uczelnią i wytrwałosci.
Cytować
 

Dodaj komentarz