O klimacie w Pałacu Kultury i Nauki
piątek, 13, maj 2016 20:42 Bożena Sałacińska

 

Przedstawiciele KUTW wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Fundację "Ziemia i Ludzie"

 

Spotkanie odbyło się w historycznej Sali Rudniewa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Delegacja KUTW wysłuchała wykładów dotczących zmian klimatycznych. Ciekawe referaty na ten temat wygłosili: red. Marcin Popkiewicz,  prof. Piotr Głowacki oraz dr Witold Lenart. Na całością czuwała prezes Fundacji, Ewelina Skoczeń. Konferencja była podsumowaniem projektu ROK DLA KLIMATU. Za możliwość uczestniczenia KUTW w tym projekcie, podziękowali pięknie Andrzej Zasada i Grażyna Ziółkowska. Bardzo ucieszyło nas to, że w  otrzymanych materiałach dydaktycznych znalazły się zdjęcia z naszego powitania lata w Smukale.

Organizatorzy pokryli całkowicie koszty dojazdu. Poza tym zabezpieczyli całodniowy catering. Będąc w PKiN mieliśmy okazję   wjechania na 30 piętro PKiN i oglądania panoramy miasta, przy pięknej słonecznej pogodzie.  Przed wyjazdem do Bydgoszczy zwiedziliśmy jeszcze Łazienki - pałac i park. Wszystko za darmo !   Bydgoscy uczestnicy wyprawy do stolicy,  określili wyjazd jako bardzo udany.

W czerwcu Fundacja "Ziemia i Ludzie" organizuje dwudniową konferencję w Nieborowie. Tam nastąpi podsumowanie projektu "Bioróżnorodność - to także My". KUTW reprezentować będzie dwuosobowa delegacja. Koszty pobytu pokrywa fundacja. Dojazd do Warszawy we własnym zakresie uczestników.
Zdjęcia: Bożena i Miłosz Sałaciński, Edwin Bir 

Komentarze   

 
+1 #1 BożenaS. 2016-05-13 20:50
Nie mam zdjęć z Łazienek. Osobiście nie byłam na tym spacerze. Wtedy, gdy uczestnicy konferencji zwiedzali Łazienki, ja brałam udział w Sejmowej Komisji Senioralnej.
Cytować
 

Dodaj komentarz