Od króla do współczesności
środa, 14, czerwiec 2017 17:23 Bożena Sałacińska

 Plenerowa lekcja historii

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy powtarzają i uczą się na nowo historii Polski dzięki Małgorzacie Jarocińskiej, emerytowanej nauczycielce tego przedmiotu.
 
W maju 2016 roku Małgosia otrzymala Medal "Pro Patria". Jest  to wyróżnienie dla osób zasłużonych dla ojczyzny. Medal wręczył Jej wojewoda kujawsko-pomorski, Mikołaj Bogdanowicz w imieniu Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
W maju 2017 roku nasza nauczycielka historii otrzymała prestiżowy tytuł "Osobowość KUTW". Jest to forma podziękowania Jej za bezpłatne prowadzenie ciekawych zajęć z naszymi słuchaczami. Wyróżnienie to zostanie wręczone przez prof. Bernarda Mendlika podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego 2016/2017.

Ostatnie zajęcia z historii Małgosia Jarocińska poprowadziła w plenerze. Przy pomniku Króla Kazimierza Wielkiego, opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach z życia króla, które miały bezpośredni wpływ na historię naszego miasta. Lekcja historii zakończyła się na Wyspie Młyńskiej.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/od-krola-do-wspolczesnosci#sigProGalleria8ed41b5e46

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Grażyna Ziółkowska

 

Dodaj komentarz