Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie
wtorek, 11, październik 2016 19:29 Bożena Sałacińska

 Międzypokoleniowo

W sobotę, 8 października, Kraków był najbardziej proseniorskim miastem w Polsce. Tego dnia do stolicy Małopolski zjechali seniorzy z całego kraju. Była to okazja, aby ludzie trzeciego wieku mogli wziąć udział w największej senioralnej imprezie i Międzypokoleniówce na Barce Augusta. Wydarzenie to było okazją do zaznaczenia obecności seniorów w przestrzeni publicznej i szansą na zmianę sposobu postrzegania osób starszych przez większość społeczeństwa.

Po uroczystej Mszy Świętej w Kościele Mariackim  uczestnicy Senioraliów wyruszyli barwnym korowodem z Rynku Głównego na teren Politechniki Krakowskiej. Tam odbyła się część wykładowo-artystyczna. Po przemówieniach organizatorów i patronów honorowych wystąpił zespół Pieśni i Tańca Małe Słowianki. Senioralia były także świetną okazją do integracji międzypokoleniowej i zacierania granic między starszym, a młodym pokoleniem. Międzypoleniówkę na Barce Augusta prowadziła DJ Wika.

Przewodnicząca KUTW Bożena Sałacińska wraz z 14 innymi seniorkami z Krakowa, Łodzi i Warszawy została zaproszona do wzięcia udziału w pokazie mody. Na wybiegu modelki w wieku 50+ zaprezentowały wspaniałe kreacje młodej, utalentowanej projektantki Igi Dymiel.

Głównym organizatorem Senioraliów w Krakowie był Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO, redaktor naczelny "Głosu Seniora".


 

Komentarze   

 
0 #1 BożenaS. 2016-10-12 11:55
Fotorelacje i filmiki, program telewizyjny z wydarzenia na www.glosseniora.pl
Cytować
 

Dodaj komentarz