Podziękowania dla współorganizatorów happeningu
niedziela, 05, marzec 2017 16:21 Bożena Sałacińska

 happeningu "Imieniny Króla Kazimierza Wielkiego"

Za nami kolejne, piąte „Imieniny Króla Kazimierza Wielkiego”. Każdego roku dołączają do nas nowi współorganizatorzy, zwiększa się liczba uczestników happeningu.

W tym roku po raz pierwszy patronatem honorowym imprezę objęli: Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski oraz JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, prof. Jacek Woźny. Organizacyjnie pomógł, jak zwykle prof. Bernard Mendlik. W przygotowanie części artystycznej włączył się rzecznik prasowy UKW, członek grupy rekonstrukcyjnej, Sławomir Łaniewski. To dzięki Niemu było głośno od wybuchów salw armatnich.
Podziękowania należą się prof. Adamowi Sudoł, który już w trzeciej odsłonie przedstawił nam założyciela miasta i patrona uczelni, Króla Kazimierza. W tym roku zadebiutowała nasza poetka Helena Wyrzykowska, recytując swój wiersz dedykowany królowi i współczesnej Bydgoszczy. Największym odkryciem dla mieszkańców miasta było wystąpienie czterech żon króla. Inscenizację przygotowały uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza. Wielkiego. Podczas heppeningu brawurowo zaprezentowały się  „Kazimierki”. Zespół przedstawił dawne układy taneczne. Panie wystapiły w nowych pantofelkach szytych wg starych wzorów. Wszyscy występujący, nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim służbom mundurowym, za udział w Imieninach Króla. W tym roku wśród widowni było międzypokoleniowo. Była młodzież szkolna, studenci i doktoranci. Licznie reprezentowane było środowisko senioralne, na czele z przewodniczącym Bydgoskiej Rady Seniorów, Ireneuszem Frelichowskim. Za udział i złożenie kwiatów dziękujemy delegacjom z Kujawskiego UTW, Bydgoskiego UTW,  delegacji z UTW przy UTP oraz UTW "Agora Nestora". Osobne podziękowania kierujemy do seniorów z MODRACZKA oraz grupie DDP przy ul. Jodłowej. Dziękujemy również werblistom z Zespołu Szkół Elektronicznych. Podziękowania kierujemy również do firmy KWK Construktion za wsparcie logistyczne. Wyrażamy też podziękowania funcjonariuszom Straży Miejskiej za czuwanie nad porządkiem. Jak zwykle wyrazy uznania kierujemy do żołnierzy I Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego za wystawienie warty honorowej.
Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia przez: przedstawicieli urzędu marszałkowskiego, wojewódzkiego, miejskiego, bydgoskim radnym oraz dyrektorom biur poselskich.

 

Nie pozostałby ślad po naszej cyklicznej już imprezie, gdyby nie media. Dziękujemy lokalnej prasie i TVB oraz Radio PiK za liczne fotoreportaże i relacje z wydarzenia..
Dziękuję panu Bogusławowi Białas za udokumentowanie Imienin Króla na filmie, który jest oglądany nie tylko w kraju. Dziękuję fotografom: Wiesławowi Kajdasz, Jerzemu Kijek, Radosławowi Sałacińskiemu, Edwinowi Bir, Barbarze Kowalczyk i Urszuli Puzowskiej.
Na liście podziękowań powinno znaleźć się jeszcze wiele osób, instytucji i organizacji. Wielkie podziękowania należą się Jadwidze Obrzeżgiewicz i Alinie Grzegórskiej, które przez cały czas trwania zabawy w „Kubryku” nie miały czasu, aby usiąść. Były bowiem zajęte krojeniem tortu.

Podsumowując dziękujemy wszystkim za kolektywną współpracę, której najwyższym celem było uczczenie założyciela miasta i patrona uczelni, Króla Kazimierza Wielkiego. Zaznaczyć należy, że wszyscy pracowali non profit.

 

                                                                                                                                      W imieniu Rady Słuchaczy
                                                                                                                                             Bożena Sałacińska


Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

 

Komentarze   

 
+2 #4 Teresa Kędzia Nowoga 2017-03-07 14:08
Do mojej szkolnej koleżanki Heleny Wyrzykowskiej : Helenko jestem z Ciebie bardzo dumna (zresztą zawsze byłam ale Ty byłaś zawsze bardzo skromna a duszę miałaś ogromną w dobroci dlatego nasza przyjażń przetrwała do dziś)to co czynisz swoją pracą (robienie kwiatków i pisanie przepięknych wierszy) jest cudowne .Zyczę Ci jeszcze wielu wielu wierszy takich pięknych i do zobaczenia.
Cytować
 
 
0 #3 Barbara 2017-03-07 06:12
Witam! Szanowna Pani Bożeno. Ja po prostu nie przeczytałam Pani odpowiedzi i dlatego powtórzyłam się.Przepraszam za upierdliwość. Ja nie krytykuję!!! Po prostu wyraziłam swoją opinię. Wczoraj napisałam, że wykonuje Pani kawał dobrej roboty. To jest prawda! Gratuluję z całego serca. Muszę napisać, że jak coś mam zrobić - robię.Uwagi innych są dla mnie inspiracją. Panią dotknęły... Przepraszam. Nie taki był mój zamiar. Pozdrawiam wiosennie...
Cytować
 
 
+1 #2 BożenaS. 2017-03-06 20:42
Upierdliwa Basiu! Jeszcze raz wyjaśniam - odpowiadam za to, co sama napiszę. Nie mogę odpowiadać za to, co publikowane jest z automatu (oprogramowania).
I jeszcze jedno - bardzo łatwo jest krytykować, gorzej coś samemu zrobić!
Cytować
 
 
-1 #1 Barbara 2017-03-06 16:58
Bardzo ciekawe teksty, ładne zdjęcia, ale... piszemy i mówimy: 3 MARCA !!! 2 LUTEGO !!! CZERWCA!!! GRUDNIA!!! i.t.d.
Cytować
 

Dodaj komentarz