Premiera i debiut
czwartek, 25, styczeń 2018 23:59 Bożena Sałacińska

 "Krakowiacy i górale ......  "   w Copernicanum

Zespół Teatralno - Kabaretowy  "Teatrzyk"  zaprezentował nową sztukę, słuchaczom Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  z Bydgoszczy.
Sztuka "Krakowacy i górale po mojemu" to dzieło naszej niezwykle utalentowwanej koleżanki - Elzbiety Rogowskiej. Jest  ona bowiem autorką scenariusza, scenografii, zajęła się kostiumami, akompaniamentem, reżyserką i grą aktorską.
W przedstawieniu wystąpili: Lonia Butkiewicz, Maria Putz, Jerzy Witciech, Andrzej i Ewa Zasadowie. W grupie, zadebiutowała Grażyna Ziółkowska, która pięknie zaprezentowała się w roli policjatki i góralki.

- Sztuka zagrana była brawurowo. Piosenki góralskie, powszechnie znane, pozwalały widowni na aktywne uczestnictwo w przedstawieniu. Bardzo podobały mi się solowe występy Loni Butkiewcz i Ewy Zasada. Obie koleżanki mają wspaniałe głosy. W pewnej chwili wydawało mi się, że mam ciarki na skórze - opwiada Mirka Rożeńska.
-
W trakcie przedstawienia, widzowie mieli okazję oglądania obrazów Jadzi Piechotowskiej.  To był świetny pomysł, ponieważ widz mógł bardziej realistycznie przeżywać to, co działo się na scenie. Krajobrazy górskie Jadzi były wspaniałe - mówi Józef Turek.
Dr Adam Kosecki, przewodniczący Rady Naukowo - Programowej, wręczył aktorom, reżyserce, informatykowi, podziękowania za aktywną pracę na rzeczKUTW i środowiska lokalnego. Dyplomy otrzymali również ci, którzy występowali w poprzednich realizacjach "Teatrzyku".

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/premiera-i-debiut#sigProGalleria8fcaeaf319

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Krystyna Drosik

 

 

Komentarze   

 
+1 #4 Basia P 2018-01-28 07:00
Bardzo udane były te,,Śpiewo-gry, ,w wykonaniu koleżeństwa z KUTW-y. Wspaniałe zakończenie wykładu(też ciekawego) o depresji. Tak trzymać!!! Brawo!
Cytować
 
 
+1 #3 Ewa i Andrzej Z. 2018-01-27 16:51
Dziękujemy za miłe słowa. Wystąpić było o tyle łatwiej, że nam wykonawcom udzielała się atmosfera sali, włączenie się wszystkich do wspólnego śpiewu i ciepłe przyjęcie. Dziękujemy!
Cytować
 
 
+1 #2 ola 2018-01-26 15:04
cudowne występy mili studenci miejcie silę dalej nas tak bawić:):)
Cytować
 
 
+1 #1 Ela Rogowska 2018-01-26 15:01
Kolejna premiera za nami.Odeszła trema,opadły emocje.Czas na podziękowania,p rzede wszystkim Koleżankom i Kolegom z KUTW,którzy tak licznie przybyli na nasz występ.Dziękuję bardzo za miłe przyjęcie i gratulacje.Dla artystów najważniejsza jest zawsze publiczność.To dla niej się tworzy i pracuje.Dziękuj ę Koleżeństwu biorącym udział w przygotowaniu spektaklu zarówno od strony artystycznej i technicznej.Dzi ękuję Władzom Uczelni za wyróżnienia i miłe słowa.Moim największym marzeniem jest ,aby nasz "TEATRZYK" przetrwał i długo jeszcze przynosił radość nam wszystkim Serdecznie pozdrawiam Ela Rogowska
Cytować
 

Dodaj komentarz