Przekażą majątek
czwartek, 11, styczeń 2018 20:15 Bożena Sałacińska

 Spotkanie z notariuszem

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy drugi raz spotkali się z notariuszem Mateuszem Weissem. Tym razem wykład dotyczył bezpiecznego przekazywania majątku.

- Zainteresowały mnie umowy darowizny i dożywocia. Uważam, że do takiej decyzji trzeba dorosnąć, dobrze przemyśleć. Chodzi bowiem o to, aby zabezpieczyć siebie i obdarowanych - mówi Janina Lackner.
- Dowiedziałam się, że są spadkobiercy testamentowi i ustawowi. Wydaje mi się, że dobrze jest, jak za życia podejmie się decyzję przekazania zgromadzonego majątku. Rozmowa z dziećmi pozwoli na podjęcie korzystnych decyzji dla obu stron - mówi Lila Kazubowska.
- Po wykładzie seniorzy pytali o sprawy związane z przekazaniem majątku najbliższej rodzinie, wyjaśniałem kto to jest zstępny, wstępny. Nie brakowało pytań dotyczących przyjmowania spadku przez stowarzyszenia - wspomina notariusz Mateusz Weis.

Przed wykładem, dr Adam Kosecki, wręczył przewodniczącej Rady Słuchaczy KUTW, Bożenie Sałacińskiej dyplom z nadaniem jej tytułu "Ambasadora Akademii Liderów 60+". Przyznała go przewodnicząca Fundacji "Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku" w Warszawie, Krystyna Lewkowicz.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/przekaza-majatek#sigProGalleria6e48c54955

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Agnieszka Lewandowska

 

Komentarze   

 
0 #2 Bogdan Domeracki 2018-01-14 06:09
Brawa dla Waszej działalności... Zapewne był to bardzo interesujący temat. Z tym problemem każdy z nas się kiedyś spotka...
Cytować
 
 
0 #1 Mateusz Weiss 2018-01-13 21:35
Dziękuję uprzejmie za przesłane zdjęcia.
Serdecznie pozdrawiam całą grupę.
Z poważaniem
Mateusz Weiss
Cytować
 

Dodaj komentarz