Publiczność zauroczona
czwartek, 15, marzec 2018 19:45 Bożena Sałacińska

 Premiera - Trzeci oddech

Grupa Form Różnych "Trzeci oddech" przygotowała,  w okresie Wielkiego Postu, program "Modlitwa w poezji i piosence". Autorką scenariusza była Lila Kazubowska. Stronę muzyczną opracował  kierownik grupy, Tadeusz Kochański. W programie słowno - muzycznym zaprezentowały się jeszcze: Barbara Kochańska i Danuta Kulas.

Jako pierwsza wystąpiła Lila Kazubowska. Wzruszona, przedstawiła wiersz Anny Bałchan pt. "Miłość twa Panie trudna jest". W dalszej części, widzowie słuchali "Modlitwy Harcerskiej", która  powstała w 1919 o wschodzie słońca. Otrzymali ją Polacy w 1980 wtedy, gdy powstawała Solidarność. Autorem tekstu jest Natan Tenenbaum. Nostalgiczny, refleksyjny, ściskający serca program obejmował modlitwy m.in. zespolu "Dżem", Tadeusza Nalepy, Marcina Różyckiego.
Piękne recytacje przeplatane oryginalnymi nagraniami dawały niesamowite wrażenia. Ciarki na skórze występowały, gdy Danuta Kulas zaśpiewała piosenkę Edyty Geppert pt. "Zamiast".

- Na koniec pięknego programu wszyscy zaśpiewaliśmy Modlitwę Bułata Okudżawy. Potem były brawa na stojąco, podziękowania,  kwiaty. Widzowie  jednak nie wychodzili. Wszyscy trwali, zaurczeni, albo zaczarowani programem - mówi wzruszona Bożena Wysocka.

- Z podziwem oglądałam program artystyczny naszych "nieprofesjonalistów". Możemy opowiadać innym o niezwykłych zdolnościach naszych koleżanek i kolegów - mówi z dumą Bożena Sałacińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/publicznosc-zauroczona#sigProGalleria03cfad5380

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Anna Gaczek,

 

Komentarze   

 
+1 #5 Alicja 2018-03-22 09:15
B R A W O
Cytować
 
 
+2 #4 Tadeusz K 2018-03-19 17:12
Jest mi niezmiernie miło współpracować,t worzyć i występować w grupie Form Różnych"Trzeci Oddech"Cieszymy się bardzo,że program pt."Modlitwa w poezji i piosence"wywarł tak ogromne wrażenie i zapraszamy jednocześnie na kolejne programy nad którymi już intensywnie pracujemy.Myślę ,że nie tylko wprawimy państwa w nostalgiczny nastrój,ale zapewnimy znakomity humor i zabawę.
Cytować
 
 
+1 #3 Lila Kazubowska 2018-03-16 20:50
Zaczarowały mnie teksty Modlitw a Wielki Post to odpowiedni okres żeby Trzeci Oddech przekazał to słuchaczom KUTW.Dziękuję za miłe przyjęcie naszego programu.Oszczę dzajmy siebie,troszczm y,dbajmy choćby słowem.
Cytować
 
 
+2 #2 Mirka Bilska Anioł 2018-03-16 16:50
Jestem pod ogromnym wrażeniem tak udanym występem, pełen wrażliwości aż ściskający za serce. Brawa za pomysłowość i wykonanie.
Cytować
 
 
+1 #1 Danuta 2018-03-15 20:41
My zaś byłyśmy zauroczone wspaniałą publicznością ,która nas nie zawiodła i zaszczyciła swoja obecnością. Dziękujemy :)
Cytować
 

Dodaj komentarz