Sankt Petersburg czeka na KUTW-owiczów
poniedziałek, 23, październik 2017 23:24 Bożena Sałacińska

 Wycieczka z Celturem

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy, konsekwentnie realizują swoje plany wycieczkowe. W bieżącym roku byli w Pekinie. Na rok 2018 zaplanowana jest podróż autokarowo - promowa do Sankt Petersburga. Na 2019 rok przewidziana  jest podróż do Indii.

- Po podaniu informacji, że organizatorem wyjazdu jest zaprzyjaźnione z nami Biuro Podróży "Celtur", w krótkim czasie zgłosilo się na wycieczkę ponad 60 osób. Są to prawie wyłącznie słuchacze naszego KUTW.  Podczas spotkania z organizatorką wyjazdu, Katarzyną Umżyńską, lista chętnych osiągnęła rekordową liczbę. Do Sankt Petersburga zamierza wybrać się aż 75 osób - mówi Bożena Sałacińska.

- Z uwagi na tak długą listę chętnych rodzi się potrzeba podzielenia uczestników wycieczki na dwie grupy autokarowe.Każda z grup będzie realizowała ten sam program z dwoma różnymi przewodnikami. Aby zająć się już organizacją wyjazdu, trzeba będzie dokonać wpłaty zaliczki. Osoby, które tego dokonają,  będą dopiero na faktycznej liście uczestników tego, niesamowitego wyjazdu - powiedziała wlaścicielka Biura Podróży Celtur.

Uczestnicy spotkania podjęli kolektywnie decyzję o drobnej korekcie w programie wycieczki. Była propozycja, dodatkowego noclegu w drodze powrotnej.  Słuchacze KUTW dbając o swoje zdrowie, są zdecydowani na podwyższenie kosztów podróży o cenę dodatkowego noclegu. 


Zdjęcia: Bożena Salacińska, foto strony www

 

Komentarze   

 
0 #1 Stanisław 2018-02-01 07:17
Sankt Petersburg jest bardzo ciekawym miastem. Wiele zabytków. Polecam szczególnie Ermitaż, Twierdzę Pietropawłowską no i oczywiście Carskie Sioło (Puszkin). Piękny jest także Pietrodworiec.
Cytować
 

Dodaj komentarz