Seminarium i koncert w UM
środa, 25, styczeń 2017 12:12 Bożena Sałacińska

 Debata w Urzędzie Marszałkowskim

W Urzędzie Marszałkowskim, w Toruniu, dyskutowano o lepszej współpracy środowiska lokalnego na rzecz seniorów.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu spotkali się seniorzy z Pomorza i Kujaw. Zebranych w imieniu marszałka Całbeckiego powitał Członek Zarządu Województwa K-P, Sławomir Kopyść. Życzenia Babciom i Dziadkom złożył poseł PiS, Tomasz Lenz.

W spotkaniu udział wzięli m.in. członkowie Kujawsko - Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów m.in. Bożena Sałacińska z Bydgoszczy, Jerzy Nowacki z Włocławka, Zbigniew  Chwaliński z Torunia. Poza tym w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele działających w regionie gminnych rad seniorów oraz członkowie sejmikowej Komisji Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa. Bydgoską Radę Seniorów reprezentował m.in. Ireneusz Frelichowski.

Wykład na temat wsparcia rodziny w opiece nad osobami starszymi i niesamodzielnymi w Polsce i Portugalii wygłosiła Agnieszka Furmańska-Maruszak, dr nauk ekonomicznych z Zakładu Polityki Społecznej Instytutu Socjologii, UMK. Kolejny wykład „Portugalia jako kraj przyjazny seniorom - doświadczenia w zakresie wsparcia, opieki i pielęgnacji osób starszych” wygłosiła dr Marta Małecka z Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższa w Bydgoszczy.

Seminarium podsumowała Krystyna Żejmo-Wysocka, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie uświetnił swoim występem Michał Hajduczenia z zespołem, który zaprezentował program z polską przedwojenną muzyką filmową.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/seminarium-i-koncert-w-um#sigProGalleriafdd3ec6c2a

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Mikołaj Kuras

 

Dodaj komentarz