Senior nie musi siedzieć w domu
sobota, 05, sierpień 2017 18:33 Bożena Sałacińska

 Audycja na żywo

W piątek, 4 sierpnia  w godzinach 12.15-12.55 Polskie Radio PiK wyemitowało audycję  Adriany Andrzejewskiej z cyklu "Pytać każdy może"  pt. "Senior nie musi siedzieć w domu".
W dyskusji na żywo wzięli udział w studiu w Bydgoszczy: Bożena Sałacińska - przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy oraz Dorota Hass - dyrektor wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.  W studiu w Toruniu zasiedli:Lidia Lach - wiceprzewodnicząca Toruńskiej Rady Seniorów oraz  Adam Szponka - dyrektor Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Toruniu. Hasłem przewodnim dyskusji było: Spora część osób po 60. roku życia nie rezygnuje z aktywności. Dlaczego to takie ważne? Na jaką ofertę mogą liczyć w Kujawsko-Pomorskiem? Z czego najchętniej korzystają?

- Zproszenie do radia przyjęłam entuzjastycznie. Nadarzyła się bowiem okazja do zaprezentowania słuchaczom Radia Pik pięknej działalności Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zwróciłam uwagę na działające sekcje artystyczne, sportowe, przedmiotowe, językowe, komputerowe. Powiedziałam również o wspaniałej pracy sekcji wolontariackiej. Pochwaliłam się także naszymi podróżami po kraju, Europie i ostatniej wyprawie do Pekinu. Jestem przekonana o tym, że o naszej  wielokokierunkowej pracy mogliby opowiadać seniorzy, na antenie Radia Pik, przez kilka godzin. Jest bowiem o czym mówić - mówi z dumą Bożena Sałacińska.

Audycję można odsłuchać po linkiem http://www.radiopik.pl/145,98,4-sierpnia-2017


 

Komentarze   

 
0 #1 Ula 2017-08-06 09:40
Super, należy nas chwalić za to robimy a nie siedzimy w domu i narzekamy. My nie mamy czasu narzekać i tak trzymać nadal.
Cytować
 

Dodaj komentarz