Seniorów więcej niż krzeseł !
piątek, 22, czerwiec 2018 17:30 Bożena Sałacińska

 Marsz kapeluszowy i Juwenalia

Seniorzy w fantazyjnych kapeluszach w czerwcowe przedpołudnie przemaszerowali przez miasto już dziesiąty raz. Przemarsz połączony był z VI Juwenaliami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

W kolorowym korowodzie studenci - seniorzy dziarskim krokiem ruszyli z placu Wolności z kolorowymi, fantazyjnymi kapeluszami na głowach i żółtymi balonikami w dłoniach. Barwny pochód z zastępcą prezydenta, Anną Mackiewicz na czele, dotarł na Wyspę Młyńską, gdzie prezydent Rafał Bruski przekazał studentom UTW symboliczne klucze do bram miasta.
Uczestnicy zabawy brali udział w konkursie na najładniejszy i najbardziej pomysłowy kapelusz.

- Byłam zaskoczona tym, że Prezydentowi Miasta, Rafalowi Bruskiemu podobał się mój kapelusz, przyozdobiony słonecznikami. Otrzymałam od Prezydenta talon, do odebrania nagrody z numerem 1. Na pamiątkę tego niezwykłego spotkania zrobiłam sobie zdjęcie z naszym włodarzem miasta - mówi zachwycona Mirosława Bilska - Anioł.

Część artystyczną poprowadził jak zwykle, uwielbiany przez seniorów, Krzysztof Filasiński. Były występy zespołów senioralnych i profesjonalistów. Gromkimi brawami nagradzono m.in. Jurka Paterskiego, "Taniec w kręgu" z UTP oraz Zespół Wokalny "A-nutki" z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy.

- Od kilku lat biorę udział w marszu kapeluszowym i juwenaliach na Wyspie Młyńskiej. W tym roku wracam do domu z bólem nóg i kręgsłupa. Organizatorzy nie pomyśleli, że my seniorzy mamy problemy ze staniem w miejscu przez ponad dwie godziny. Walczyłam ze sobą, aby pozostać tak długo, aż na scenie pojawi się nasza grupa wokalna "A-nutki" - relacjonuje Lila Kazubowska.

- Mam nadzieję, że w przyszłym roku, organizatorzy zadbają o to, aby seniorzy mieli miejsca do siedzenia. W tym roku były tylko krzesła dla orkiestry z Koronowa. Dopiero po zakończeniu ich występu, nieliczne krzesła mogli zająć uczestnicy juwenaliów senioralnych - uzupełnia Bożena Sałacińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/seniorow-wiecej-niz-krzesel#sigProGalleriaf5db1c7e88

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Komentarze   

 
+1 #1 Elka Ł. 2018-06-23 12:02
Jak zwykle - wspaniały występ naszych
A-nutek".
Cytować
 

Dodaj komentarz