Spotkania czwartkowe
poniedziałek, 18, wrzesień 2017 11:38 Bożena Sałacińska

 Sportowo - brydż i nordic walking

W każdy czwartek o godz. 10-oo, przez cały rok kalendarzowy,  spotykają się dwie grupy słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Sekcja brydżowa spotyka się w budynku UKW, przy ul. Chodkiewicza. Miejscem zbiórki sekcji nordic walking jest pętla tramwajowa w Myślęcinku. Nieprzerwana praca obu grup związana jest z chęcią przebywania z przyjaciółmi oraz wspólne granie w karty i uprawianie sportu.
 

- Sekcja brydżowa kierowana przez Alinkę Wiśniewską jest niezwykła. Każdemu spotkaniu towarzyszy miła, życzliwa atmosfera. Zawsze jest kawka i ciasteczka. Zdarza się, że gramy, gramy, gramy, nie patrząc na zegarek - mówi Elka Żurawa.

- W okresie wakacji przychodzą zawsze ci, którzy akurat są w Bydgoszczy. Czasami gra jedna czwórka, innym razem są dwa, a nawet trzy komplety graczy. Jesteśmy jedyną grupą, która nie zauważa, że skończył się rok akademicki - mówi z dumą Hania Malinowska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/spotkania-czwartkowe#sigProGalleria706ee08c6b

Sekcja nordic walking zakończyła zajęcia  w czerwcu. W lipcu Bożena Sałacińska reaktywowała koleżeńskie spacery. Niestety dwa razy trzeba było je odwołać. Raz z powodu tropikalnych upałów, a drugi raz z powodu silnych opadów deszczu.   Dnia 21  
września kierownik grupy, Tadeusz Kochański organizuje spacer połączony z uroczyczystym otwarciem sezonu, w nowym już roku akademickim 2017/18.
View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/spotkania-czwartkowe#sigProGalleria2d4b450a02

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Alina Wiśniewska, Barbara Kowalczyk

 

Komentarze   

 
0 #1 Ewa Z. 2017-09-19 18:14
Z tego co wiem, to rowerzyści już od kilku lat w czasie wakacji tez działają i rowerów na kołki nie odstawiają.
Cytować
 

Dodaj komentarz