Strażnicy przyrody w działaniu
czwartek, 24, sierpień 2017 15:32 Bożena Sałacińska

 Spacer nordic walking

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy nie przerywają swojej działalności. Kolejny spacer nordic walking poświęcili na dokładne przyjrzenie się pięknej polskiej florze.

- Spacer rozpoczęliśmy od sprawdzenia jak rosną posadzone przez nas drzewka, które nazwaliśmy Casimirusami. Mogliśmy je łatwo odszukać dzięki drewnianym tabliczkom, które zrobił Edwin. Ucieszyło nas to, że najwyższe drzewko urosło do 3/4 mojego wzrostu - śmieje się Basia Piłat.

- W dalszej częsci spaceru zwracaliśmy uwagę na trzy piętra flory polskiej, która pięknie się rozwija. Szczegółowych informacji na temat roślin, udzielała nam Elka Łukomska. Widzieliśmy m.in. dojrzewające już owoce pigwy. Dla mnie zawsze najpiękniejsze są kwiaty te na łące i te w kwietnikach - mówi Mariolka Tworek.

- Kończąc spacer zajrzeliśmy do Ośrodka Rekreacji Konnej. Spotkaliśmy tam piękne dziewczyny opiekujące się końmi różnej maści. Nie było jednak wśród nas śmiałków do fotografowania się z konikami - relacjonuje Jadwiga Chodur.


Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Edwin Bir

 

Komentarze   

 
+1 #3 Elka Ł. 2017-08-24 21:12
Super spacer ! Było bardzo fajnie - do

zobaczenia !
Cytować
 
 
+3 #2 BożenaS. 2017-08-24 19:39
Spacerowicze pozdrawiają wszystkich nieobecnych, szczególnie Pana Kierownika - Tadzia!
Cytować
 
 
+4 #1 BożenaS. 2017-08-24 19:36
Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniały spacer! Kolejny - 31 sierpnia!
Cytować
 

Dodaj komentarz