Sukces pod ciśnieniem
sobota, 24, luty 2018 16:48 Bożena Sałacińska

 Elżbieta Łukomska, Teresa Wiśniewska

„TWÓRCZOŚĆ i TWÓRCY”  to tytuł wystawy prac plastycznych, która odbyła się w Galerii Wieży Ciśnień w Bydgoszczy. Podczas wernisażu prace prezentowalo 10 artystów, którzy twórczo są związani z pracownią artystyczną malarza Waldemara Malaka. Wśród nich znalazły się słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, Elżbieta Łukomska i Teresa Wiśniewska.

 - Grupa malarzy brała udział w kilku plenerach. Na przestrzeni ostatnich lat wspólnie zrealizowaliśmy wiele projektów artystycznych, między innymi „To ja” i „Słuchając muzyki”. Prace, które prezentowane są w Wieży Ciśnień powstały w ramach wymienionych projektów oraz na plenerach malarskich w Wyrzysku, Gródku Krajeńskim oraz w Suchej. Nasza sztuka to przejaw kunsztu i pochwała niedoskonałości zarazem - powiedział artysta, Waldemar Malak

- Jestem dumna z tego, że nasze koleżanki zaliczają się do grona malarzy, których poziom jest ceniony i uznawany. Prace Elki, moim zdaniem wyróżniały się spośród innych. Terenia zaprezentowała równie ciekawe obrazy, ale małowymiarowe. Jestem również szczęśliwa i zadowolona z tego, że potrafimy cieszyć się sukcesami koleżanek i kolegów. Świadczyć o tym może liczba przybyłych na wernisaż KUTW-owiczów - mówi z dumą Bożena Sałacińska.

- Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Waldemarem Malakiem. Cieszą mnie moje prace, które powstały przy realizacji projektów. Największą jednak dla mnie radością jest to, że prace moje i Elki są pozytywnie spostrzegane  i oceniane przez naszych przyjaciół - mówi Teresa Wiśniewska. Elżbieta Łukomska, wzruszona dziękuje wszystkim, za kwiaty i uznanie  ich twórczości. 
Tekst: Bożena Sałacińska
Zdjęcia: Edwin Bir i Bożena Sałacińska

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/sukces-pod-cisnieniem#sigProGalleriac98dc0d1c7

 

Komentarze   

 
+4 #2 BożenaS. 2018-02-24 20:44
Dziewczyny podziwiam Wasz talent. Nie jestem znawcą sztuki, ale spostrzegam Wasz rozwój. Życzę Wam dalszych sukcesów artystycznych i jeszcze większej radości z tego, co robicie. Niech każdy dzień Waszej pracy twórczej, będzie radością jutra.
Cytować
 
 
+5 #1 Elka Ł. 2018-02-24 17:42
Serdecznie dziękujemy wszystkim
koleżankom i kolegom za udział w naszym
wernisażu ,za życzliwe słowa,za ocenę
naszych prac,która sprawiła nam radość,
za uśmiechy,uścisk i a Bożence dodatkowo
za utrwalenie naszych wrażeń i emocji.
Cytować
 

Dodaj komentarz