Szukali, nie znaleźli
sobota, 03, czerwiec 2017 13:29 Bożena Sałacińska

 W Ogrodzie Fauny Polskiej w Myślęcinku

Seniorzy z sekcji Nordic Walking, Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zostali zaproszeni do Ogrodu Fauny Polskiej w podbydgoskim Myślęcinku. Bilety wstępu ufundowało kierownictwo ogrodu.

- Idąc do zoo, zatrzymaliśmy się na polance, na której posadziliśmy 10 drzewek "casimirus". Po dokładnym ich obejrzeniu, stwierdziliśmy, że pięknie rosną, a dzięki tabliczkom Edwina, nasze drzewka są rozpoznawalne - mówi Barbara Piłat.

- Nieopodal zoo natknęliśmy się na grupę ok. 30 młodych rzeźbiarzy z całej Polski. Uczniowie szkół plastycznych w ramach 25-ego "Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego Myślęcinek 2017" rzeźbili w lipie.  Dnia 9 czerwca 2017 r. rzeźby uczniów z Bydgoszczy, Koszalina, Lublina, Szczecina, Zamościa i Zakopanego oceni jury. Tego samego dnia otwarta zostanie wystawa plenerowa stworzonych rzeźb, którą chętnie obejrzymy podczas kolejnego spaceru - stwierdził Czesław Hoppe.

- W ogrodzie zoologicznym szukaliśmy swoich przodków. Niestety nie znaleźliśmy ich, ponieważ w bydgoskim ogrodzie nie ma małp. Widzieliśmy natomiast przedstawicieli zwierząt pływających, fruwających, spacerujących i biegających. Przyglądaliśmy się m.in. drzemce niedźwiedzia oraz posiłkowi motyli - opowiada Barbara Kochańska.

- Dzięki uprzejmości kierownictwa ogrodu fauny, mieliśmy okazję poznać jego mieszkańców. Wśród nas były osoby, które w ogóle nie były w ogrodzie myslęcińskim.  Byli również tacy, którzy trafili do niego po wielu latach. Zauroczeni  pięknem ogrodu i jego mieszkańców, postanowiliśmy przyjść do niego ponownie ze swoimi wnuczętami - zapowiada Jan Marfiewicz.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/szukali-nie-znalezli#sigProGalleriaad1d4f95d6

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Komentarze   

 
+3 #1 Barkoch 2017-06-03 14:14
To był bardzo udany spacer.Dziękuje my Bożence za niespodziankę. Z okazji dnia dziecka zaprowadziła nas do bydgoskie ZOO.
Cytować
 

Dodaj komentarz