Szycie jasia nie tylko dla Jasia
sobota, 27, maj 2017 23:05 Bożena Sałacińska

 Słuchaczki KUTW z sercem na dłoni

Dyrekcja "Zielonych Arkad" zaprosiła mieszkańców miasta do udziału w akcji pt. „Uszyj jasia” . Zaproszenie przyjęły słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które mają wielkie serce i umiejętności szycia na maszynie: Mieczysława Knitter, Agnieszka Olszewska, Barbara Piłat, Maja Puchalska, Bożena Sałacińska, Bożena Witecka. Akcja miała na celu podniesienie estetyki szpitalnych oddziałów dzieciecych w Bydgoszczy.

- Każda seniorka miała za zadanie uszycie siedmiu poszewek na poduszki. Na „krawcowe” oczekiwały najnowocześniejsze maszyny do szycia, nici, nożyczki oraz kolorowe materiały. Po wykonaniu zadania organizatorzy w towarzystwie pomysłodawczyni, wręczyli każdej z uczestniczek akcji, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki - mówi Bożena Witecka z KUTW.

– Zapotrzebowanie na poszewki w naszym szpitalu jest bardzo duże. Ze względów sanitarnych musimy je często prać i wymieniać. Akcja organizowana przez Zielone Arkady nie tylko umili pobyt naszym małym pacjentom, ale również doda kolorytu w ich pokojach – podkreśla Marta Laska, rzeczniczka szpitala Jurasza.

Pomysłodawczynią tej ogólnopolskiej akcji jest Natalia Bielawska, mama 5-letniego Bruna. Jej efekty oraz radość dzieci przerosły najśmielsze oczekiwania. Dzięki niej do szpitali, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce trafiło już około 12 tysięcy  poszewek.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/szycie-jasia-dla-jasia#sigProGalleria7f82aad336

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Komentarze   

 
+1 #3 Maja Matoga 2017-05-29 17:35
Dzień dobry,
Przesyłam Pani podsumowanie sobotniej akcji "Uszyj Jasia". Udało się uszyć 246 poszewek dla szpitala im. Jurasza. Zaangażowanie Bydgoszczan było niesamowite.
Pani Bożeno, raz jeszcze ogromne dzięki za obecność Pań z Waszego Uniwersytetu!

Pozdrawiam serdecznie.
Maja Matoga - Organizatorka
Cytować
 
 
+1 #2 Basia P 2017-05-28 06:59
Mnie ta akcja sprawiła dużo przyjemności. Ciesze się ,ze mogłam zrobić coś pożytecznego dla innych ; zwłaszcza dzieci.
Dziękuję Bożenko za zaproszenie i miłą oprawę spotkania.
Cytować
 
 
+2 #1 BożenaS. 2017-05-27 23:35
Dziewczyny! Dziękuję za to, że byłyście.
Jesteście Wielkie !
Cytować
 

Dodaj komentarz