Teatr rysowania
wtorek, 21, czerwiec 2016 09:33 Bożena Sałacińska

 Zajęcia z psychologiem

- "Sztuka w samo południe" to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych - mówi Piotr Gąsowski, kustosz BWA.

- Tematem majowego spotkania był "Teatr rysowania". Nawiązując do idei Teatru Rysowania Franciszka Starowiejskiego, zaplanowaliśmy  spotkanie, podczas którego główne role zagrały  opowieści. Jednocześnie artystycznej rewitalizacji poddane zostały przedmioty z zapisanymi w nich przeżyciami, obrazami i wspomnieniami. Warsztaty polegały na konstruowaniu opowieści, które z kolei znalazły swoje odzwierciedlenie we wspólnie tworzonym monumentalnym rysunku - opowiada prowadząca zajęcia.

Spotkanie poprowadziła Monika Wirżajtys – teatrolog, psycholog i psychoterapeuta. Wielka fanka kreatywności zorientowanej na wartości i sens, reżyserka spektakli teatralnych, etiud filmowych, autorka bajek i piosenek. W swojej pracy wykorzystuje sztukę, psychodramę i doświadczanie somatyczne.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/teatr-rysowania#sigProGalleriad0bde2acc7

Kolejne spotkania ze sztuką w "Samo południe":
- 1 lipca
- 5 sierpnia
- 2 września
- 7 października
- 4 listopada
- 2 grudnia

 

Dodaj komentarz