U Króla na urodzinach
czwartek, 04, maj 2017 15:31 Bożena Sałacińska

 W  Kowalu

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy są od pieciu lat organizatorami happeningu ph. "Imieniny Króla Kazimierza Wielkiego". Jest to impreza otwarta, międzypokoleniowa. Wpisała się już na stałe w kalendarz cyklicznych imprez w Bydgoszczy.

Od dwóch lat słuchacze KUTW jeżdżą do krolewskiego miasta Kowal, na zaproszenie burmistrza Eugeniusza Gołembiewskiego. Dzięki zawiązanej współpracy z Radą Miasta oraz Stowarzyszeniem Króla Kazimierza Wielkiego, seniorzy mają okazję świętować  urodziny Krola Kazimierza Wielkiego wspólnie z mieszkańcami miasta Kowal.
Uroczystości zaczynają się od korowodu królewskiego, w którym biorą udział mieszkańcy, władze miasta, zaproszone delegacje. Wszyscy wspólnie wędrują do pomnika patrona. Tam, po złożeniu kwiatów, uczestnicy korowodu robią sobie wspólne zdjęcie.
Potem zaczyna się świętowanie. Są występy grup artystycznych dziecięcych, osób dorosłych. Wszyscy uczestnicy, korzystają z gościności miasta racząc się grochówką, kaszanką, pierogami, chlebem ze smalcem i ogórkiem. Na deser  wszyscy kosztowali ciasto, które wypiekały miejscowe seniorki. Temu wszystkiemu towarzyszy jarmark kazimierzowski, można zrobię niezłe zakupy w atrakcyjnych cenach!
Kto nie był z nami niech żałuje!

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/u-krola-na-urodzinach#sigProGalleria974a75d7a6

 

Komentarze   

 
+1 #1 BożenaS. 2017-05-05 12:07
http://glosseniora.pl/artykuly/nazwa/seniorzy-kazimierzowskiego-uniwersytetu-trzeciego-wieku-wzi-li-udzia-w-707-urodzinach-krola-kazimierza-wielkiego
Cytować
 

Dodaj komentarz