UKW, KUTW w TVB
niedziela, 24, wrzesień 2017 21:13 Bożena Sałacińska

 Program TVB - "Akcja Innowacja"

W programie „Akcja Innowacja” w TVP3 Bydgoszcz uczestniczyła Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dr Elżbieta Kościńska z Zakładu Pedagogiki Społecznej UKW i dr Ludmiła Zając – Lamparska z Katedry Psychologii Rozwoju Człowieka UKW.

Tematem odcinka były innowacyjne działania prospołeczne na rzecz osób starszych. Program składał się z dwóch części. W każdej zaproszeni do programu goście dyskutowali na zaproponowane tematy.

Część pierwsza poświęcona była opiece i wsparciu osób starszych. Gośćmi byli: dr Elżbieta Kościńska z UKW,  Jakub Danielewicz - wójt gminy Unisław, Jacek Habant z Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz Stanisław Sobecki z Zespołu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy.

Druga część programu poświęcona była aktywizacji seniorów. W dyskusji wzięli udział: dr Elżbieta Kościńska, Bożena Sałacińska - przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dr Ludmiła Zając – Lamparska z UKW  oraz Jacek Habant występujący również  wcześniej. W programie pojawiały się materiały filmowe prezentujące konkretne przykłady działań na rzecz osób starszych. Jednym z nich był filmik z pokazu mody, w którym brali udział słuchacze KUTW!

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/ukw-kutw-w-tvb#sigProGalleria27a9c3193f

 

Komentarze   

 
+1 #2 BożenaS. 2017-09-24 21:50
W poniedziałek (25.09) w EXB i Gazecie Pomorskiej o naszych planach w nowym roku akademickim!
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2017-09-24 21:48
Cieszy mnie to, że media interesują się tym, co robimy, kim jesteśmy. Każdy z KUTW-owiczów ma sporo przecież do powiedzenia na temat swoich doświadczeń i pracy.
W najbliższym czasie ukaże się artykuł w "Cała Ty" na temat Bożenki Nowickiej.
Cytować
 

Dodaj komentarz