W głąb historii miasta
sobota, 06, sierpień 2016 17:06 Bożena Sałacińska

 Grupa słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wzięła udział w kolejnej wycieczce TMMB z cyklu "BYDGOSZCZ ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI"

W programie  wycieczki było m.in.informacja o planach przebudowy Starego Rynku i wyspy św.Barbary. Największą atrakcją była jednak możliwość zwiedzenia prezydenckiego schronu przeciwatomowego. Obiekt powstał w roku 1958 przy ul. Nowodworskiej. Do prezydenckiego schronu wchodzi się przez dom jednorodzinny. Do pomieszczeń o powierzchni 160 m.kw. prowadzą stalowe gazoszczelne drzwi. Nie ma w nim w tej chwili żadnych sprzętów i urządzeń. Aktualnie jest własnością szkoły katolickiej.
Na terenie Bydgoszczy jest jeszcze 21 schronów. Zmieści się w nich 2,4 tys. bydgoszczan. Głównie znajdują się one na  terenach zakładów przemysłowych. Są również w piwnicach bloków mieszkalnych np. na Osiedlu Leśnym.

- Zachęcam wszystkich KUTW-owiczów do wzięcia udziału w kolejnych spacerach po Bydgoszczy. Są one niezwykłe z uwagi na to, że jest możliwość poznania tajemnic naszego pięknego miasta. Można również wejść tam, gdzie jest to niemożliwe. Polecam śledzenie strony Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Aby uczestniczyć w wycieczce konieczna jest osobista rejestracja:  mailowa - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefoniczna 52-322-51-96 - poleca entuzjastycznie, Bożena Sałacińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/w-glab-historii-miasta#sigProGalleriafcf539b645

 

Komentarze   

 
0 #1 BożenaS. 2016-08-11 18:56
Fotorelacja na www.gazetasenior.pl
Cytować
 

Dodaj komentarz