W królewskim mieście
poniedziałek, 26, czerwiec 2017 14:37 Bożena Sałacińska

 Zebranie tych, którzy czczą Króla Kazimierza Wielkiego

Na walnym zgromadzeniu Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego, które odbyło się w królewskim mieście KOWAL Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy reprezentowali: wiceprzewodnicząca RADY SKKW, Bożena Sałacińska  oraz prof. Jacek Maciejewski.

Podczas spotkania wręczono dr. Zdzisławowi Zasadzie Złoty Medal Króla Kazimierza Wielkiego. Laureat jest jednym z inicjatorów powołania stowarzyszenia. Aktualnie pełni funkcję wiceprezesa.
Przewodniczący, a jednocześnie  burmistrz Kowala, Eugeniusz Gołembiewski przedstawił osiągniecia samorządu miasta w okresie "swojego panowania" , czyli 25 lecia.

Członkowie stowarzyszenia, którzy przyjechali do Kowala z różnych regionów Polski obejrzeli m.in. dokonania Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  w okresie czerwiec 2016/2017. Prezentowano m.in. fotorelację z Imienin Króla Kazimierza Wielkiego, sadzenie Casimirusów. Działania Bydgoszczy, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pięknie prezentowały się na tle innych dokonań w miastach "kazimierzowskich".

- Pod koniec zebrania podziękowałam prezesowi Eugeniuszowi Gołembiewskiemu za wspaniale układającą się współpracę KUTW z SKKW. Zareklamowałam kolejny raz Zespół Tańców Dawnych "Kazimierki", które są w stanie swoim występem uświetnić każdą imprezę rekonstrukcyjną - relacjonuje Bożena Sałacińska.

Zebranie odbyło się w sali Ochotniczej Straży Pożarnej, w której znajduje się gablota z "reliktami" Jana Nowickiego, znanego aktora, urodzonego w Kowalu. Honorowy mieszkaniec królewskiego miasta ofiarował swoje cenne pamiątki miejscowym strażakom. Insygia królewskie na stałe zlokalizowane są w Urzędzie Miasta.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/w-krolewskim-miescie#sigProGalleriab8fab3d7cb

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, foto UM Kowal

 

Komentarze   

 
+2 #2 BożenaS. 2017-06-26 23:41
Odpowiadam Ani!
Powinno Ciebie to obchodzić z uwagi na fakt, że KUTW jest członkiem SKKW, sama jestem jego aktywnym członkiem. Współpraca KUTW i SKKW układa się wspaniale. Prezes, a jednocześnie burmistrz Kowala jest znany i lubiany przez naszych słuchaczy. Przejrzyj sobie stronę - np. nasza obecność w Kowalu. Jeśli Ciebie nie interesuje to, co dzieje się na KUTW, nie zaglądaj na naszą stronę!
Pozdrawiam
Cytować
 
 
0 #1 Anna 2017-06-26 16:21
Co to nas obchodzi!
Cytować
 

Dodaj komentarz