W Leśnym Domu Seniora w Piastowie
wtorek, 27, wrzesień 2016 14:55 Bożena Sałacińska

 Gwieździsty zlot seniorów

Leśny Dom Seniora w Piastowie zaprezentował się setkom seniorów z regionu .

Na scenie amfiteatru znajdującego się na terenie  LDS  zaprezentowały się Uniwersytety Trzeciego Wieku z Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy, Inowrocławia i Gniezna. Udział wzięły również Kluby Seniora z Poznania i Kowala.

- Czuliśmy się zaszczyceni, że szefostwo Leśnego Domu Seniora powierzyło właśnie Kazimierzowskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku wytypowanie organizacji senioralnych do udziału w festynie.  Wszystkim  koleżankom i kolegom bardzo podobał się Leśny Dom Seniora. Wiekszość  uczestników festynu z przykrością doszła do  wniosku, że nie będzie ich stać na   pobyt w LDS. Byliśmy jednak zdziwieni faktem, że kilka osób spośród uczestników, podpisało już umowy na pobyt w Piastowie.  Na podsumowanie imprezy mogę powiedzieć, że jak zwykle świetnie się bawiliśmy - relacjonuje  przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska.

- Celem spotkania z seniorami z regionu było zaprezentowanie postępu prac przy budowie Leśnego Domu Seniora w Piastowie koło Żnina. Obiekt przyjmie pierwszych pensjonariuszy połowie 2017 roku. LDS jest obecnie w stanie surowym. Stan ten pozwala jednak na zapoznanie się z przyszłą ofertą. Mam nadzieję, że nasza placówka wyznaczy nowy standard życia na emeryturze. Zrobimy wszystko, aby personel zapewnił seniorom kompleksową opiekę medyczną oraz profesjonalną rehabilitację. Stworzymy w ośrodku klimat przyjazny osobom starszym. Zadbamy też o jak najlepszą kondycję zarówno ciała, jak i umysłumówi inwestor, Krzysztof Pazdan.

- W niedzielę, 18 września, zjechało do Piastowa ponad 330 seniorów. Dla naszych gości opłaciliśmy luksusowe autokary które dowiozły do Piastowa seniorów z Kowala, Aleksandrowa Kujawskiego, Inowrocławia, Poznania, Gniezna i Bydgoszczy. Na przyjezdnych oczekiwał poczęstunek przygotowany przez WILLĘ Tatrzańską z Bydgoszczy. Każdy senior otrzymał talon upoważniający do porcji kiełbasek z rożna, żurku oraz szklanicy piwa. Wszyscy goście mogli do woli delektować się pysznymi ciastami domowego wypieku. Wielkim powodzeniem cieszył się również domowy chleb ze smalcem oraz małosolnym ogórkiem. Specjały te przygotowało nasze Koło Gospodyń Wiejskich. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik pikniku otrzymał na pamiątkę zestaw gadżetów reklamowychrelacjonuje dyrektor LDS, Katarzyna Wiśniewska 

- W części artystycznej podziwialiśmy Basię i Tadeusza Kochańskich oraz kabarety z Gniezna i Inowrocławia. Z największym uznaniem publiczności spotkał się występ zespołu wokalnego seniorów z Kowala. W takt muzyki, były wspólne śpiewy i tańce - wspomina Wanda Hojło.


 

Komentarze   

 
+4 #1 Danka 2016-09-27 16:26
Tyle prężnych i zdolnych seniorów KUTW posiada,ale na nikim nie może polegać tak jak na Basi i Tadziu Kochańskich :) Brawo !
Cytować
 

Dodaj komentarz