W Sejmie bez Marszałka
środa, 04, październik 2017 20:39 Bożena Sałacińska

 Konferencja senioralna

W dzień po III Sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, w Sejmie odbyła się konferencja zorganizowana przez poseł Małgorzatę Zwiercan, przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Senioralnej. Tematem przewodnim były "Najpilniejsze potrzeby i oczekiwania seniorów w Polsce".

Uroczystego otwarcia konferencji w zastępstwie nieobecnego Marszałka Sejmu, dokonała organizatorka spotkania, posłanka Małgorzata Zwiercan w towarzystwie dr Anny Jakrzewskiej - Sawińskiej.
Zamiast ministra zdrowia, realizowane przez resort zadania przedstawił, pracownik ministerstwa. Nieobecna była również prof. Józefa Hrynkiewicz, poseł na Sejm RP, Przewodnicząca Rady d/s Polityki Senioralnej, która miała  przedstawić prace Rady, działającej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Kierunki polityki społecznej wobec osób starszych zaprezentowała Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki SpołecznejDr n. med. Anna Jakrzewska - Sawińska przybliżyła zebranym potrzeby i oczekiwania polskich seniorów w zakresie opieki zdrowotnej w oparciu o doświadczenia poradni, którą prowadzi w Poznaniu.
Dobre praktyki realizowane w Szpitalu Geriatrycznym w Katowicach miał przedstawić dyrektor placówki. W związku z jego rezygnacją z funkcji, działania nowego szpitala przedstawiła wydelegowana, kompetentna osoba.

Panel dyskusyjny prowadziła Małgorzata Zwiercan, mimo iż moderatorem miała być poseł Andżelika Możdżanowska. Z dużym zainteresowaniem, uczestnicy konferencji wysłuchali wypowiedzi Jędrzeja Solarskiego, wiceprezydenta Miasta Poznania,   który opowiedział o realizowanych i planowanych działaniach na rzecz seniorów. Dobrą współpracę władz miasta z Miejską Radą Seniorów potwierdził, przewodniczący,  dr Zdzisław Szkutnik.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/w-sejmie-bez-marszalka#sigProGalleria51d61755af

Zdjęcia: Bożena i Miłosz Sałacińscy

 

Dodaj komentarz