W spodniach i spódnicach
poniedziałek, 17, lipiec 2017 11:10 Bożena Sałacińska

 Rytmy prosto z Buenos Aires

- Określa się umownie, że tango urodziło się w roku 1850.  Argentyna i Buenos Aires przeżywały w tamtym czasie boom imigracyjny. Imigranci pochodzili z Europy, Azji Mniejszej i północnej Afryki. - Buenos Aires nie było w stanie zapewnić  tak wielkiej liczbie imigrantów godnych warunków życia, wielu z nich żyło w skrajnej biedzie, tango było dla nich swoistą odskocznią – przybliżyła okoliczności narodzin tańca Malwina Bielicka, która wraz  z Jackiem Pawlewskim prowadzi koncerty z cyklu „Rzeka Muzyki”.

Tłum bydgoszczan, wśród których byli słychacze KUTW, słuchał kwartetu „Furor de Tango”, śpiewu  Carlosa Rouleta  oraz oglądał tańczące pary  nad brzegiem rzeki.
Tancerze reprezentowali poznańskie, toruńskie i bydgoskie kluby taneczne. Tancerki w spodniach, skukienkach, tenisówkach i eleganckich szpileczkach pokazały, że w kazdym stroju i w każdych warunkach można tańczyć tango.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/w-spodniach-i-spodnicach#sigProGalleria5bda5132d4

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Zbigniew Szymański

 

Komentarze   

 
0 #1 Jadzia O 2017-07-21 10:47
Tango można tańczyć w każdym stroju ale uroku brak.Stroje tych tancerzy w tenisówkachi zwyłych szmatach zniweczyły piekny koncert.
Cytować
 

Dodaj komentarz