Warszawa, Trump i ja
piątek, 07, lipiec 2017 17:01 Bożena Sałacińska

 6 lipca 2017 roku

Dnia 6 lipca w Warszawie gościł Prezydent USA Donald Tramp. W związku z tym mozna było spodziewać się, że w godzinach porannych pociągi jadące z Bydgoszczy w kierunku Warszawy będą przepełnione. To było mylne założenie.
W stolicy można bylo swobodnie poruszać się w różnych kierunkach, bez ograniczeń policyjnych. Warszawa sprawiała wrażenie, że jest miastem wyludnionym. Niewielu było spacerowiczów.  W metrze, na Dworcu Centralnym też nie było nadmiaru warszawiaków i turystów.

- W czasie, gdy Przywódca Stanów Zjednoczonych brał udział w spotkaniu  z Polakami na Placu Krasińskich, ja byłam w Szkole Głównej Handlowej. Tam, Przewodnicąca Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, Krystyna Lewkowicz zaprosiła członków Prezydium. Głównym celem posiedzenia było omówienie spraw, ktore związane są z organizacją III Sesji Plenarnej OPS.  Już wiadomo, że odbędzie się ona dnia 1 pażdziernika ( niedziela) w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych. Miejscem obrad będzie ponownie Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". Seniorzy mieli to szczęście, że chociaż pierwsza sesja odbyła się w budynku Sejmu - mówi wzruszona Bożena Sałacińska.

- Omówiliśmy program III Sesji OPS. Dyskutowaliśmy również nad treścią apelu adresowanego do Rządu w sprawie poprawy finansowania ochrony zdrowia w Polsce, ze szczególnym zwróceniem uwagi na problemy geriatryczne - uzupełnia Krystyna Męcik z Łaz (organizatorka sportowych olimpiad senioralnych).

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/warszawa-trump-i-ja#sigProGalleria7a1d33ba2b

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, AFP

 

Dodaj komentarz