Wszyscy jesteśmy aniołami
sobota, 09, grudzień 2017 20:40 Bożena Sałacińska

 Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie, z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.  To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym,  zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami.

Sekcja wolontariacka działająca w strukturach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkała się, aby powspominać sukcesy sekcji oraz ludzi, którzy wykazali się największą aktywnością w organizowanych imprezach, akcjach charytatywnych. Grupa pod kierownictwem Zosi Jaworskiej współpracuje m.in. z przedszkolem na Osowej Górze i Domem Samotnej Matki.
Każda wizyta wiąże się z pozyskiwaniem prezentów lub zbieraniem pieniędzy na ich zakup. Sekcja przygotowuje krótkie programy artystyczne, aby rozbawić tych, którzy tej radości życiowej zostali pozbawieni. Aktualnie grupa intensywnie pracuje, aby przygotować uroczyste spotkanie wigilijne naszym słuchaczom, które odbędzie się w Restauracji "Zatoka". Lilka Kazubowska obdarowała  zebranych naszyjnikami własnoręcznie wykonanymi. Bożenka Wysocka przyniosła swoje wypieki.

Wolontariuszy poza sekcją mamy wielu. Członkowie Rady Słuchaczy, sekcyjni, aktywni członkowie KUTW, pracują za darmo na rzecz swoich kolegów i koleżanek. Daje to obopólną radość. Osoby, które włączają się do akcji zbierania pieniędzy na rzecz np. poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę, mają dobre serce. Jesteśmy aniołami dla siebie i innych i to jest piękne!

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/wszyscy-jestesmy-aniolami#sigProGalleria90ba6e47a9

Zdjęcia i tekst: Bożena Sałacińska

 

Komentarze   

 
0 #2 BożenaS. 2017-12-14 21:03
Panie Bogdanie!
Fotoreportaż można oglądać w dwojaki sposób:
- Klikając na pierwsze zdjęcie, fotki "same się przeglądają".
- Jest również możliwość rozpoczęcia oglądania zdjęć od dowolnej fotki. Jeśli ktoś chce je dalej oglądać powinien kliknąć na strzałki znajdujące po obu stronach zdjęcia (do tyłu, do przodu).
Pozdrawiam serdecznie !
Cytować
 
 
-3 #1 Bogdan Domeracki 2017-12-10 05:46
Wielkie brawa dla Waszej aktywności...! Uwaga techniczna... Czy nie uważacie Państwo, że Wasze fotografie byłoby lepiej publikować jako albumy...!? Byłoby to wygodniejsze przy oglądaniu takiego reportażu... Oglądając fotografie w opublikowanej przez Was formie, musimy otwierać każde foto osobno... W albumach jest łatwiej się przemieszczać, zarówno do przodu jak i do tyłu, bo wystarczy tylko kliknąć na stosownych strzałkach... Pozdrawiam Was serdecznie
Cytować
 

Dodaj komentarz