Wykład na pięciolinii
piątek, 27, styczeń 2017 14:09 Bożena Sałacińska

 W rytmie walca Roberta Stolza

dr hab. Katarzyna Matuszak - Gołda w 1987roku ukończyła wydział wokalno-aktorski w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2003 r. otrzymała tytuł doktora sztuki w zakresie śpiewu solowego.
Przez wiele lat związana była z Operą Nova w Bydgoszczy i scenami operowymi w kraju m.in. Teatr Muzyczny "Roma" w Warszawie i Teatr Wielki w Łodzi. Jest śpiewaczką, która wystąpiła w kilkunastu krajach Europy i Ameryki Północnej. W Londynie po koncercie charytatywnym na rzecz dzieci litewskich, osobiste podziękowania złożył jej za ten występ prezydent Litwy. W Oslo odnosiła sukcesy, śpiewając z tamtejszą Radiową Orkiestrą Narodową. W Paryżu zaśpiewała podczas inauguracji duńskiej prezydencji w UE. Jest pierwszą polską artystką, która 1 maja 2004 roku, w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej wykonała specjalnie na tę okazję przygotowany, Recital Pieśni Krajów Unii Europejskiej.
Koncertowała w Ameryce: Chicago, Las Vegas, Hollywood i kanadyjskim Toronto. Oklaskiwano ją w Libanie i Izraelu. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Hamburgu.
Za popularyzację muzyki ostatniego króla walca-Roberta Stolza otrzymała złoty medal. Ma w swoim repertuarze partie operowe,operetkowe,role w musicalach.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/wyklad-na-pieciolinii#sigProGalleriab34e123b07

 

Komentarze   

 
0 #3 Andrzej 2017-01-27 21:20
Zgadzam się z poprzedniczkami . więcej takich wykładów.
Cytować
 
 
0 #2 Ewa Z. 2017-01-27 20:05
To było spotkanie w miłym, ciepłym klimacie. Pani Katarzyna przeniosła nas w krainę pięknej muzyki i uświetniła wieczór swoim czarującym głosem. Dziękujemy.
Cytować
 
 
0 #1 Jadzia O 2017-01-27 18:22
Takie wykłady powinny być zawsze.Zaintere sowanie słuchaczy KUTW było bardzo duże.Gdyby Rada Słuchaczy miała wpływ na tematykę wykładów wyglądałoby to inaczej
Cytować
 

Dodaj komentarz