Wystawa zbiorowa malarzy KUTW
sobota, 15, październik 2016 13:50 Bożena Sałacińska

 Elżbieta Łukomska, Jadwiga Piechotowska, Elżbieta Rogowska, Teresa Wiśniewska, Zbigniew Wypijewski

W Bibliotece Głównej UKW otwarto wystawę zbiorową słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Można ją będzie oglądać do dnia 16 listopada na II piętrze.
Swoje prace zaprezentowali: Elżbieta Łukomska, Jadwiga Piechotowska, Elżbieta Rogowska, Teresa Wiśniewska i Zbigniew Wypijewski.

Dyrektor Biblioteki UKW, Barbara Maklakiewicz uroczyście otworzyła wystawę. Następnie zabrał głos Stanisław Stasiulewicz, artyska - malarz, który opowiedział o technikach malarskich naszych słuchaczy i ich poszukiwaniach drogi twórczej. Docenił to, że nasi "artyści" doskonalą swoją technikę poprzez uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez bydgoskich artystów malarzy.

Były również wystąpienia Elżbiety Rusielewicz i Bożeny Sałacińskiej. W części artystycznej wystąpiła Katarzyna Bujalska, studentka II roku Wydziału Edukacji Muzycznej UKW. Zagrala 1 część koncertu skrzypcowego F. Janiewicza.
Po części oficjalnej były podziękowania, kwiaty, rozmowy z malarzami na temat ich twórczości.  

- Prace naszych koleżanek i kolegi bardzo mi się podobały. Widać, że są z każdym rokiem lepsi, doskonalsi, bardziej dojrzali malarsko. Podziwiać ich należy również za to, że swoje artystyczne pasje zaczęli realozować dopiero po zakończeniu pracy zawodowej, a mimo to są doskonali. Świadczyć może o tym również fakt, że są wśród nich laureaci prestiżowych konkursów krajowych i ogólnopolskich - mówi z dumą Mariolka Tworek


Zdjęcia: Bożena Salacińska, Tadeusz Kochański, Elżbieta Rusielewicz

 

Komentarze   

 
+1 #6 Jadzia O 2016-10-16 15:54
Gratuluję całej piątce pięknych obrazów i życzę dalszej pięknej twórczośći.Boże nce dalszych pomysłów na wspaniałe wystawy.
Cytować
 
 
+1 #5 BożenaS. 2016-10-16 14:43
Drodzy ARTYŚCI!
Nie jestem w stanie napisać co czuję po obejrzeniu Waszych obrazów. Jesteście niesamowici. Myślę, że przeszliście nawet swoje oczekiwania, a my odbiorcy możemy tylko cieszyć się Waszym kunsztem!
BRAWO, BRAWO !
Cytować
 
 
+1 #4 Teresa 2016-10-16 08:56
BOŻENA. DZIĘKUJĘ ZA WERNISAŻ
Cytować
 
 
+1 #3 BożenaS. 2016-10-15 18:35
O twórczości naszych artystów na stronie www.zdrowy-senior.org zakładka "Twórczość seniorów" (prawy górny róg)
Cytować
 
 
+1 #2 Elżbieta Łukomska 2016-10-15 17:40
Serdecznie dziękuję wszystkim gościom,za przyjęcie naszego zaproszenia na wystawę zorganizowaną w Bibliotece Głównej UKW.
Dziękuję za słowa uznania,które zachęcają nas do dalszej aktywności plastycznej.
Cytować
 
 
+1 #1 Elżbieta Rogowska 2016-10-15 17:06
Drodzy Państwo.
Z całego serca dziękuję za przybycie na otwarcie zbiorowej wystawy malarstwa słuchaczy KUTW,na której miałam przyjemność zaprezentować moje prace.Dziękuję za miłe słowa i kwiaty.
Szczególne podziękownia składam Pani Dyrektor Barbarze Maklakiewicz za przygotowanie wystawy i stworzenie niezwykle miłej atmosfery wzbogaconej koncertem skrzypcowym.
Z wielką przyjemnościa wysłuchałam również skierowane do nas słowa wygłoszone przez artystę malarza Pana Stanisława Stasiulewicza .Dziękuję także Pani Elżbiecie Rusielewicz za Jej wystąpienie.
Ogromne podziękowania dla Bożenki Sałacińskiej,kt óra była pomysłodawczyni ą oraz organizatorką tego niezwykłego wydarzenia.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Elżbieta Rogowska
Cytować
 

Dodaj komentarz