Wzajemny podziw
wtorek, 24, maj 2016 21:49 Bożena Sałacińska

 "Kazimierki" podsumowały  pierwsze występy

Na KUTW działają prężnie grupy artystyczne. Zaliczyć do nich należy dwie nowe: Zespół tańca dawnego "Kazimierki", grupę rękodzieła artystycznego prowadzoną przez Małgosię Bruzda. Mamy wybitnie uzdolnionych malarzy, którzy prezentują swoje prace na wystawach i wernisażach w Bydgoszczy i regionie, w mediach elektronicznych i papierowych.
Dzięki podjętym działaniom samego prof. Bernarda Mendlika, przewodniczącego Rady Naukowo - Programowej KUTW od kilku miesięcy mamy salę na wyłączność. Fakt ten, pozwala nam na dalsze rozwijanie naszej działalności oraz nowe możliwości działania.

W sali 016 odbywają się zajęcia sekcji oraz spotkania grup. Ostatnio spotkała się w niej grupa "Kazimierek" ze swoją trenerką. Wszystkie tancerki były pod wrażeniem wystawy czasowej Elżbiety Łukomskiej.
Jej prace podziwiają nie tylko KUTW-owicze, ale również jurorzy. Elka jest laureatką nagrody głównej konkursu malarskiego w Toruniu. Kolejnymi osobami, którzy będą prezentować swoje prace na miesięcznej wystawie czasowej w naszej sali będą: Terenia Wiśniewska, laureat nagrody im. Ociepki - Zbyszek Wypijewski, , Elka Rogowska, Jadzia ............. oraz Sabina Sarbinowska.

Salę upiększają kwiaty wykonane przez Małgosię Bruzda i Jej zdolnych "kursantów". Miło jest spotkać się z grupą w sali, która jest przyozdobiona pracami naszych słuchaczy. Ostatnio podziwiał wnętrza sali, jej wykorzystanie prof. B. Mendlik.
Opiekunką naszego lokum jest Janinka Lackner, która dba o wygląd sali o jej pełne wykorzystanie.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/wzajemny-podziw#sigProGalleria7b1aa8328a

 

Komentarze   

 
+1 #1 ELKA 2016-05-25 14:05
Ten wzajemny podziw dotyczy też Ciebie Bożenko. Twój obiektyw aparatu fotograficznego ; rejestruje, utrwala w świecie cyfrowym, pozwala na wspomnienia. Dziękujemy
Cytować
 

Dodaj komentarz