Z kibicowskim akcentem
środa, 06, lipiec 2016 16:03 Bożena Sałacińska

 Marsz kapeluszowy i Juwenalia

 

W VIII Marszu Kapeluszowym i IV Juwenaliach Bydgoskich UTW, wzięło udział kilkuset seniorów. Organizatorem wydarzenia było „Stowarzyszenie z Potrzeby Serca”, kierowanym przez Honoratę Wilk.
Zbiórka uczestników Marszu odbyła się na Placu Wolności. Następnie wszyscy udali się na Plac Teatralny. Tam zastępca prezydenta Bydgoszczy, Anna Mackiewicz, przekazała seniorom symboliczne klucze do bram miasta. Na zakończenie marszu odbył się konkurs na najładniejszy i najbardziej pomysłowy kapelusz. W części artystycznej wystąpiła orkiestra strażacka oraz artyści zaproszeni na Bydgoskie Impresje Muzyczne.
W wydarzeniu poza Kazimierzowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku wzięło jeszcze udział 8 innych UTW działających na terenie Bydgoszczy.
Nasza grupa, jako jedyna, przyozdobiła swóje stroje, szalikami w barwach narodowych. Koleżanki chciały zasygnalizować,  że wierzą w sukces piłkarskiej drużyny narodowej, w świerćfinałowych rozgrywkach  Euro 2016 we Francji.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/z-kobicowskim-akcentem#sigProGalleriaf1a3b0222a

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Edwin Bir, Barbara Kowalczyk

 

Komentarze   

 
+1 #2 Danka 2016-07-07 13:07
Jak szukać radości i przyjaźni to tylko na KUTW :) - smutki i zmartwienia idą na bok :)
Cytować
 
 
0 #1 WI-FI 2016-07-06 17:24
" Radość jest potrzebą, siłą i wartością życia " a uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła. Pięknie to PANI zarejestrowała.
Cytować
 

Dodaj komentarz