Z Laureatem na cmentarzu
piątek, 28, październik 2016 21:31 Bożena Sałacińska

 Znicze i kwiaty od KUTW

W deszczowy,listopadowy dzień, grupa słuchaczy KUTW, wybrała się na cmentarz na Błoniu. Grupie koleżeńskiej przewodził dwukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Teofila Ociepki. Zbyszek Wypijewski, bo o nim mowa, zapalał znicze, wspominał swoje sukcesy konkursowe.
- Jestem mile zaskoczona tym, że płyta nagrobkowa Ociepki została odnowiona. Jak przyszliśmy, na grobie leżała świeża wiązanka kwiatów. Ze wstęgi wynikało, że jej fundatorem jest Muzeum im. L. Wyczółkowskiego. Latem znalazłam miejsce pochówku naszego malarza. Jego grobowiec był bardzo zniszczony - wspomina Zosia Jaworska.
- Stojąc przy pomniku domorosłego malarza, opowiadaliśmy sobie historie z Jego życia. Można powiedzieć, że na temat Teofila Ociepki wiemy bardzo dużo. Jest to przecież osoba, dzięki której nasz kolega osiąga sukcesy - mówi z uśmiechem Miecia Knitter.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/z-laureatem-na-cmentarzu#sigProGalleriadfaac29c33

 

Komentarze   

 
+1 #4 Basia 2016-10-30 07:12
Ale tylko pogoda była listopadowa,bo przecież jeszcze trwa miesiąc październik.Ale chwała Wszystkim ,którzy dzielnie powędrowali na grób znanego artysty.Ja żałuję ,że nie mogłam przyjść ale choroba to choroba.Do zobaczenia.
Cytować
 
 
+1 #3 WI - FI 2016-10-29 19:18
Bywamy na wernisażach, wystawach, lekcjach muzealnych to i w miejscu gdzie pamięć o +++++++++++++.. ........... czyni z nas człowieka też byliśmy.
Cytować
 
 
+2 #2 BożenaS. 2016-10-28 21:39
Podziękowania dla Mieci Knitter za zorganizowanie wspólnego wyjścia na cmentarz.
Cytować
 
 
+3 #1 BożenaS. 2016-10-28 21:38
Dziękuję Zosi Jaworskiej za odszukanie grobu Teofila Ociepki i zainicjowanie wspólnego złożenia kwiatów i zapalenie zniczy.
Cytować
 

Dodaj komentarz