Z pięściami w obiektywie kamery
piątek, 15, kwiecień 2016 23:26 Bożena Sałacińska

 

Walki w obiektywie kamery telewizyjnej

Redaktor Grażyna Rakowicz z Telewizji Bydgoszcz nagrywała materiał do programu "Seniorzy potrafią".
Tematem przewodnim całego programu będzie obrona seniorów przed oszustami i rabusiami. Nagranie w sali gimnastycznej UKW przedstawia zajęcia praktyczne z samoobrony. Ćwiczenia prowadził młodszy aspirant Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji KM Policji w Bydgoszczy. W działaniach wspierała kolegę, st. inspektor - Monika Karska.

- Słuchaczki KUTW zakończyły cykl ćwiczeń praktycznych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. W maju - podczas wykładu przedstawimy wszystkim słuchaczom przepisy prawa w obronie  koniecznej. Omówimy przestępstwa, których ofiarą padają osoby w starszym wieku. Zapoznamy również   słuchaczy KUTW z podstawami kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego. Wiedza taka pozwoli uchronić się w przyszłości przed naciągaczami np. „na wnuczka” - mówi  mł. aspirant Krzysztof Porażyński z KM Policji.

- Miałam okazję wypowiedzieć się przed kamerą telewizyjną na temat odbytego kursu samoobrony w praktyce. Powiedziałam, że jestem zadowolona, ponieważ posiadłam umiejętności jak wyzwolić się napastnikowi i wiem jak  zareagować w przypadku ataku - mówi z zadowoleniem Jolka Grabowska.

O podejmowanych działaniach przez Radę Naukowo - Programową  KUTW w zakresie propagowania wśród seniorów wiedzy na temat istniejących zagrożeń,  wypowiedział się przed kamerą,  prof. Bernard Mendlik. 

Komentarze   

 
0 #2 BożenaS. 2016-04-22 17:14
Fotorelacja na www.ukw.edu.pl
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2016-04-17 10:39
Fotorelacja na www.gazetasenior.pl
Cytować
 

Dodaj komentarz