Zaprosili na inaugurację
niedziela, 16, październik 2016 20:07 Bożena Sałacińska

 Akademia Sztuk Wszelakich - zainaugurowała trzeci rok akademicki

- Wiwat Akademia! Wiwat Profesorowie! Dzisiaj rozpoczęliśmy 3 rok Akademii Sztuk Wszelakich. Tak, jak w latach ubiegłych uroczystość odbyła się pod gościnnym dachem Biblioteki Głównej UKW w Bydgoszczy. Od tego roku akademickiego ASW opiekuje się Rada Naukowo-Programowa pod przewodnictwem prof. dra hab. Andrzeja Dyszaka. Podczas inauguracji byli z nam goście: dr Marta Chyła z KPSW w Bydgoszczy oraz Bożena Sałacińska - liderka KUTW, członek Prezydium Obywatelskiego Parlamentu Seniorów i przedstawicielka  Bydgoskiej Rady Seniorów - wspomina z entuzjazmem Julian Waszak z Kujawsko - Pomorskiego Centrum Kultury.

Wykład inauguracyjny pt. „Obrazem i muzyką malowane” wygłosi doc. Maciej Witkiewicz z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wszyscy sluchacze byli pod wrażeniem warsztatu zawodowego oraz optymizmu życiowego i otwartości artysty.

- W części artystycznej wystąpi Chór Mieszany „Nadzieja” z Nakła n/Notecią, zdobywcy wielu nagród krajowych i zagranicznych. Pomimo, że chór specjalizuje się w muzyce sakralnej usłyszeliśmy również ich autorskie aranżacje muzyki rozrywkowej - mówi Wojciech Wałęsa.

- W swoim wystąpieniu podziękowałam za kolejne zaproszenie do Akademii Sztuk Wszelakich. Zaprosiłam studentów - seniorów do obejrzenia wystawy zbiorowej naszych malarzy. Stwierdziłam, że ich oglądanie będzie dopełnieniem wykładu inauguracyjnego - relacjonuje  Bożena Sałacińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/zaproszenie-na-inauguracje#sigProGalleria65aaddecad

Zdjęcia: Bożena Sałacińska oraz KPCK

 

Dodaj komentarz