Zostaną w Polsce
piątek, 25, maj 2018 22:05 Bożena Sałacińska

 "Wspólny mianownik"

Program Anny Trzcińskiej jest debatą z udziałem różnych osób, które mają często odmienne zdanie. Prowadzący Bogumił Radajewski, przy udziale ekspertów i szerokiej publiczności, analizuje różnice w myśleniu i działaniu, po to, by wspólnie poszukać "wspólnego mianownika".
 
Ostatnia debata przed wakacjami poświęcona była stosunkom polsko-ukraińskim. Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zostali zaproszeni do studia TVB. Pani redaktor Anna Trzcińska uznała, że seniorzy mogą podzielić się swoimi wrażeniami po pobycie w sanatorium "Szachtar" w Truskawcu. Zaproszenie do TVB przyjęli: Mirosława Anioł - Bilska, Danuta Bedus, Krystyna Czerwińska, Lidia Pielarska i Bożena Salacińska.
Wśród widowni znaleźli się również młodzi ukraińcy, którzy w Bydgoszczy studują i pracują. Wspaniale się asymilują w nowym środowisku. Na pytanie prowadzącego, czy chcą wrócić na Ukrainę, odpowiedzi twierdzacej nie było !

- Redaktor Radajewski prowadził program bardzo ciekawie. Ukraińcy podzielili się swoimi powodami przyjazdu do Bydgoszczy. Opowiedzieli jak żyją, na jakie trudności są narażani, jak radzą sobie w nowej dla nich sytuacji - mówi Lidia Pielarska.
- Panelistką była m.in. dr Monika Opioła - Cegiełka, pracownik naukowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na stosunki polsko - ukraińskie w ostatnim stuleciu. Pochwaliła studentów z Ukrainy za ich determinację, ambicje naukowe i zawodowe - relacjonuje Danuta Bedus.
- W swoim wystąpieniu podzieliłam się wrażeniami z naszego pobytu w sanatorium "Szachtar". Zwróciłam uwagę na życzliwość mieszkańców Truskawca, duże zainteresowanie naszą obecnością samego mera miasta,  Andreja Kulczyńskiego. Powiedziałam o naszym zadowoleniu z opieki medycznej i rehabilitacji. To z kolei przekłada się na nasze kolejne planowane wyjazdy, które organizuje nam Biuro Podróży "Gold Tour" - wspomina Bożena Sałacińska.
- Redaktorowi Bogumiłowi Radajewskiemu zgłosiłam swoje ewentualne wystąpienie. Zostało ono przyjęte entuzjastycznie. Niestety zabrakło czasu antenowego, abym mogła podzielić się tym, że byłam głównym organizatorem spływów kajakowych letnich i zimwych rzekami Ukrainy - szkoda, mówi z nutką żalu Krystyna Czerwińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/zostana-w-polsce#sigProGalleriacdb3145bc7

Tekst : Bożena Sałacińska
Zdjęcia: Bożena Sałacińska, przedstawiciele widowni

 

Komentarze   

 
+1 #5 Danuta B. 2018-06-02 08:15
Bożenko S.!
Ciekawy i aktualny problem, fajnie, że starasz się nas mobilizować do udziału w takich programach.
Cytować
 
 
0 #4 Mirka Anioł 2018-05-31 12:57
Cieszę się ,że tam też byłam, pierwszy raz w życiu. Dziękuję Bożenko to dzięki Tobie i nawet super wypadłyśmy. Serdecznie pozdrawiam.
Cytować
 
 
-1 #3 BożenaS. 2018-05-26 17:15
Moja wypowiedź ilustrowana była zdjęciami z naszego pobytu w Truskawcu.
Cytować
 
 
-1 #2 BożenaS. 2018-05-26 14:13
POLECAM - "Wspólny mianownik"
http://bydgoszcz.tvp.pl/37368281/25052018
Cytować
 
 
-4 #1 Basia P 2018-05-26 05:47
Pięknie reprezentowałyś cie KUTW-ę w telewizji. Oglądałam ,,na żywo,,. Brawo dziewczyny!
Cytować
 

Dodaj komentarz