Żyją po swojemu
czwartek, 05, styczeń 2017 20:37 Bożena Sałacińska

 Wypoczynek świąteczno - noworoczny

Dzisiejszy seniorzy zmieniają tradycje spędzania świąt. Coraz bardziej  popularne stają się wyjazdy świąteczno - noworoczne. Powodów jest wiele. Jednym z nich jest to, że dzieci z wnuczętami często mieszkają poza granicami kraju. Czasami wyjazd do bliskich jest zbyt kosztowny. Niektórzy zajmują się wnuczętami cały rok.   Dlatego wyjazd do kurortu jest formą wypoczynku i relaksu od codzienności. Są również tacy, którzy są osamotnieni.
Najlepszym wyjściem dla każdej z tych grup ludzi, jest wyjazd do obiektu organizującego pobyt świąteczno - noworoczny. Jednym z takich ośrodków są "Trzy Korony" w Jastrzębiej Górze. Rodzinną atmosferę stworzyło tu małżeństwo  Magda i  Bartłomiej Murkowscy.  Dlatego  wielu seniorów przyjeżdżają tutaj  po kilka razy w roku.
Wśród oferowanych świątecznych atrakcji są zabawy przy muzyce na żywo, warsztaty rękodzieła artystycznego, ognisko, caraoke i spotkanie z kapelą kaszubską. Seniorzy dbając o kondycję fizyczną, uwielbiają wspólne spacery nordic walking po miejscowej plaży. Stałym puntem programu jest bardzo uroczysta Wigilia oraz bal sylwestrowy. Te wspólnie spędzone dni pozostają  na długo w pamięci uczestników dwutygodniowego pobytu wypoczynkowego.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/zyja-po-swojemu#sigProGalleria4b15d74c4f

W Inowrocławiu szaleli - Czesiu Hoppe oraz Halinka i Maciej Banasiakowie.
View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/zyja-po-swojemu#sigProGalleriabf4375b974

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Anna Kaźmierczak, Halina Idzikowska - Banasiak
 

Komentarze   

 
+1 #1 AKa 2017-01-06 10:07
Było miło,wesoło i rodzinnie co widać na zdjęciach.Dużą zasługę miała jak zwykle "NASZA" Bożenka.Codzien ne spacery były przez Nią organizowane.Po goda zawsze była dobra,mimo wiatru,deszczu, sztormu szliśmy z uśmiechem i wracaliśmy zadowoleni.
Cytować
 

Dodaj komentarz